Nevíte, jakou barvu sedačky vybrat? Řiďte se velikostí prostoru i intenzitou dopadajícího světla

ErikaWittlieb / Pixabay

Z nabídky sedacích souprav v obchodech často doslova přechází zrak. Výběr té správné barvy by však neměl odrážet vaše aktuální preference, ale mnohem spíše dělat co nejlepší službu svěřenému prostoru. Abyste tohoto cíle dosáhli, musíte se držet pěti jednoduchých pravidel.

Kolik světla máte v obývacím pokoji?

Na orientaci této místnosti při výběru sedací soupravy opravdu záleží. Zatímco slunné a světlé prostory si mohou dovolit jak světlý tak i tmavý nábytek, prostor utopený po většinu dne ve stínu by s černou sedačkou působil příliš ponuře.

Jak vypadá váš stávající nábytek?

V úvahu je třeba vzít také způsob provedení  a materiál ostatního vybavení obývacího pokoje. Pokud je to možné, držte se harmonické stylové linie v jednotném stylu. Ideální jen provedení “tón v tónu” anebo naopak kontrasty. Cokoliv jiného by působilo příliš chaoticky.

A co vaše podlaha?

Máte-li v obýváku levný koberec, můžete se kdykoliv rozhodnout pro jeho výměnu, u drahé plovoucí podlahy by to však bylo horší. Proto si pamatujte, že sedačka a podlaha by spolu měly být v kontrastu. Světlá sedačka na světlém podkladu nevynikne a naopak.

Jak velký prostor máte k dispozici?

Velkoryse navržené sedačky 3+2+1 budou vypadat nejlépe zejména na velké podlahové ploše a mohou si tu dovolit i o něco sytější či tmavší barvy. Do menších obýváků se hodí spíše odstíny neutrální a světlé, jako je béžová, písková, světle modrá nebo různé odstíny bílé.

Jakou atmosféru chcete v obývacím pokoji mít?

Používáte srdce svého domova především k relaxaci nebo je ve vašem případě spíše plné tvůrčí činnosti? Pak si pamatujte, že jasné a zářivé barvy dodají do prostoru energii, zatímco ty pastelové či tmavé spíše uklidňují a pomáhají při odpočinku

Náš tip: klasické sedačky, ale i rohové nebo rozkládací sedací soupravy naleznete v mnoha barvách třeba v e-shopu Lumax-nabytek.cz. Svého favorita si tu zaručeně vybere úplně každý!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *