5 hraček, které pomohou vašemu miminku v rozvoji

Baby Newborn Toys Mobile Rattle  - ArtsyBeeKids / Pixabay
ArtsyBeeKids / Pixabay

Děti jsou již od útlého věku velmi zvědavé a učenlivé, což přispívá k jejich rozvoji. S tím jim mohou pomoci i jejich rodiče, kteří jim k tomu poskytnou dostatek podnětů. Ty mohou představovat i správné hračky, které se vyplatí vybírat s opravdovou pečlivostí.

1. Plyšové hračky

Děti do 6. měsíce se orientují především dotyky, zrakem a sluchem. Zároveň si v této době začínají uvědomovat svoji vlastní existenci. Právě proto jsou pro ně v tomto období vhodné především plyšové hračky, ke kterým se mohou přivinout a zároveň stimulovat většinu svých smyslů. Hned na úplném začátku tak dostanou parťáka, který je bude provázet jejich prvními měsíci života.

2. Hrací deka

Mezi nejoblíbenější hračky pro miminka se nepochybně řadí hrací deka, která napomáhá k rozvoji téměř všech smyslů. Často disponuje různými hračkami a chrastítky, díky kterým bude dítě moci zlepšovat svoji jemnou motoriku.

3. Kolotoč nad postýlku

Miminka potřebují dostatek podnětů k rozvoji zraku, sluchu a jemné motoriky, v čemž jim může pomoci kolotoč nad postýlku. Vybírat můžete z široké škály kolotočů s různými hračkami a motivy. Koupit však můžete i ozvučené kolotoče, které budou pro vaše dítě mnohem zajímavější.

4. Kousátko

Děti v prvních měsících jejich života trápí růst zoubků, který pro ně může být někdy velmi nepříjemný. Ulevit jim mohou speciálně navržená kousátka, která jim bolestivé prořezávání zoubků značně usnadní. I v tomto případě můžete vybírat z velké nabídky produktů různých barev a tvarů.

5. Zvukové hračky

Jak již bylo řečeno hračky pro miminka by měly dětem pomáhat rozvíjet všechny smysly. Proto by v jejich pokojíčku neměly chybět ani zvukové hračky, které budou správně stimulovat jejich sluch. Zároveň jim budou velkou oporou při cestě k jejich prvním slůvkům.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *