Beton, nebo anhydrit? Víme, čemu dát při budování podlah přednost

Feet Floor Shoes Footprint Tread  - AndreCrespoG / Pixabay
AndreCrespoG / Pixabay

Pokud stavíte či rekonstruujete, pak jste už nejspíš narazili na produkt, kterému se říká anhydritové podlahy. O co vlastně jde a jaké výhody mají oproti klasickému betonu?

Pokud si pokládáte otázku, zda zvolit anhydrit nebo beton, pak byste si zároveň měli odpovědět na to, co od své stavby očekáváte. Jde vám především o rychlost, dokonale rovnou plochu a rychlou realizaci bez zbytečného nepořádku? Pak vám bude nejspíš vyhovovat právě anhydrit.

Při výběru podlahové krytiny nejste nijak omezováni

Ovšem ještě předtím, než se k výhodám anhydritu dostaneme, je třeba zmínit ještě jednu důležitou věc – nezáleží na tom, zda chcete ve finální fázi chodit po linoleu, vinylu, plovoucí podlaze nebo třeba nefalšovaných dřevěných parketách. Anhydrit se postará o dokonale rovný podklad pro jakoukoliv krytinu.

To je totiž jeho hlavní vlastnost. Kvalitní lité podlahy se do žádoucí podoby rozlijí zcela bez vaší pomoci. Jsou samonivelační a na první pohled o něco tekutější než beton. Stačí je tedy jen vylít a pozorovat, jak se samy vyrovnají do žádoucí dokonale rovné plochy. Žádné uhlazování ani broušení potřebovat nebudete – obejdete se tedy i bez zbytečného znečištění.

Rychle pochozí, ideální pro podlahové topení

A jak je to s realizací? Vše je hotovo za několik hodin a po povrchu je možné chodit už za dva dny (na plné zatížení si musíte počkat o něco déle). Místnost je ovšem nutné řádně odvětrávat a dbát i na to, aby anhydrit nepromrzl. To mu totiž rozhodně nesvědčí. Není rovněž problém do anhydritu zabudovat podlahové topení a další moderní vymoženosti.

A jak se pohybuje lité podlahy ceník? Na to vám bohužel zcela přesně odpovědět nedokážeme. Návrh ceny je vždy individuální – řídí se především velikostí plochy, na kterou je nutné anhydritový potěr aplikovat. Více informací můžete zjistit například na stránkách Anhypodlahy.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *