Aktivní dovolená na kolech si žádá to správné vybavení i pro váš vůz

Bike Circuit Mountain Bike Wheel
lppicture / Pixabay

Nezáleží na tom, kam se svými bicykly míříte – bez vhodného nosiče kol se vaše cyklodovolená zkrátka neobejde. A pokud máte malý zavazadlový prostor, pak se určitě bude hodit i dodatečný úložný box na všechny cestovatelské nezbytnosti.

Vyberte ten správný model

Při výběru nosiče kol se zaměříme na několik důležitých bodů. Položte si zejména otázku, kolik bicyklů chcete převážet. A hned potom se sami sebe také zeptejte, kde by to mělo být.

Hledáte tu nejlevnější variantu? Umístěte je na střechu. Počítejte však s obtížnější instalací a možným poškozením rámu automobilu. Navíc tyto typy často podléhají korozi. Modely, určené pro připevnění k pátým dveřím, zase nejsou vhodné pro všechna vozidla a poměrně účinně vám zablokují přístup do kufru. Dokud je nesundáte, pro svůj batoh nebo spacák se zkrátka nedostanete.

Poslední variantu představují nosiče kol na tažné zařízení. Kola jsou na nich snadno přístupná, nijak negativně neovlivní těžiště vašeho vozu, a pokud si připlatíte za trochu lepší model, snadno je i s naloženým nákladem sklopíte a otevřete si zavazadlový prostor. Ze všech tří nabízených řešení jde však rozhodně o to nejdražší.

Náš tip: tento typ nosiče lze umístit pouze na pevné tažné zařízení.

Jak na výběr střešního boxu

Potýkáte se s nedostatkem místa v kufru? Pomoci vám může střešní box. Na trhu je k dispozici množství modelů mnoha tvarů a velikostí. Jestliže však chcete své věci nechávat v jejich útrobách dlouhodobě, myslete vždy i na pořízení kvalitního zámku.

Švédská kvalita za dostupné ceny

A kde si takové vybavení pořídit? Nejlépe tam, kde se o jeho dodání starají skuteční profesionálové, oddaní outdooru a aktivnímu trávení volného času tělem i duší. A přesně takové najdete ve švédské firmě Thule, působící na trhu už od roku 1942. U nás je její pestrý sortiment k dostání například v e-shopu Filsonstore.cz a to za atraktivní ceny a s rychlou dobou dodání.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *