Nechte se překvapit pohodlím, které nabízejí moderní materiály

Bedding Pillow Bed Linings  - mxh6789 / Pixabay
mxh6789 / Pixabay

Také nemáte rádi zimní měsíce, protože vám mráz dokáže zalézt i do ložnice, a vy se nikdy nedokážete pořádně zahřát? Naddimenzované topení to nevyřeší, protože ruku v ruce s ním jde i suchý vzduch a nepříjemné mikroklima.

Pokud však vsadíte na povlečení z těch správných materiálů, už nikdy vám v noci chladno nebude. Zatímco pro prostěradla se nejlépe hodí mikroplyš, u povlečení oceníte mnohem více mikroflanel. Od svého souputníka se liší především hustotou chloupků, takže je velmi příjemný i při přímém doteku (například s tváří nebo pažemi).

Pro koho se mikroflanel hodí?

Pro všechny, kteří nepatří mezi skutečné zmrzlíky, a jimž je zima i na Bahamách v červenci. Máte rádi teplo, ale zase to příliš nepřeháníte, ovšem klasické bavlněné či polyesterové povlečení vás zkrátka co do tepelného komfortu uspokojit nemůže? Pak k sobě do ložnice pozvěte právě mikroflanel.

Vyrábí se mnoha variantách, takže bez potíží seženete i dětské povlečení nebo povlaky na francouzskou deku.

Ohřívá se a drží teplo

Také nemáte rádi, když se v noci otočíte a probudíte se na studeném polštáři? Tak přesně tohle vám s mikroflanelem nehrozí. Teplo totiž umí udržet po opravdu dlouhou dobu, a přitom je dostatečně prodyšný, abyste se pod svou přikrývkou zbytečně nepotili.

Jako bonus pak působí luxusně – a to už na první pohled. Ráno tak stačí postel jen ustlat. Žádný ozdobný přehoz nebudete potřebovat. Příznivý dojem před případnými návštěvami však určitě nebude ohrožen.

A jak je to s údržbou?

Mikroflanel i mikroplyš snesou běžné praní v pračce. Navíc rychle schnou a nemusí se žehlit – tím byste jim naopak ublížili. Svléknout, vyprat, nechat uschnout, povléknout… Opravdu nic víc není třeba.

A kde si můžete svou novou součást ložnice vybrat? Na Vesna.cz mají pro vás širokou nabídku vzorů, barev i ložnicových specialitek. Pořídíte tu proto i prodloužené povlečení, anatomické polštáře či třeba ovčí deky.

Bedding Pillow Bed Linings - mxh6789 / Pixabay

mxh6789 / Pixabay

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *