Palivové dřevo – známe detail, který odhalí skutečně kvalitní prodejce

Topíte dřevem a už tušíte, že jste pro letošek svoje zásoby trochu podcenili? Nebo na vás naopak až teď začíná dotírat potřeba nákupu nových polínek, protože ještě nedávno se nedalo o zimě vzhledem k počasí ani mluvit?

Ať tak či tak, poradíme vám, jak si vybrat ideálního prodejce, jenž vám kromě dobrého zboží rád dodá i něco navíc.

Když vám nestačí jen dovoz dřeva…

Neláká vás příliš představa nudného odpoledne, stráveného úklidem právě nakoupeného topiva do dřevníku? Pokud nechcete, pak to dělat nemusíte. Stačí si najít dodavatele, jehož pracovníci vám s tím ochotně pomohou.

Další známkou vysoké kvality je široká nabídka. Kromě různých typů by mělo být k mání nejenom čerstvé, ale také vysušené balené palivové dřevo – to pro případ, že potřebujete topit okamžitě a nemáte čas čekat, až vám vyschnou první pořízené zásoby.

Vyberte si dřevo, které vám bude vyhovovat nejvíce

Mezi nejoblíbenější druhy s dlouhou dobou hoření patří už tradičně tvrdé listnaté palivové dříví. Chtějte tedy jasan, javor, dub nebo habr. Pro rychlé vytopení studených prostor (např. na chalupách a chatách) se však mnohem lépe hodí dřevo bukové či březové. Oba druhy rychle vysychají, chlubí se velkou výhřevností a buk navíc díky slabší kůře vytváří v kotli či kamnech jen minimum popela.

Náš tip: Dřevem můžete topit, i pokud ještě nemáte vybudované to správné zázemí. Stačí si nechat polínka napytlovat do tzv. woodbagů, které díky ideálním vlastnostem umožňují ničím nerušené vysychání dřeva – stačí je na zahradě pouze zakrýt plachtou.

Kam se obrátit

Metrové, sypané i pytlované palivové dřevo Praha vám nabídnou na Drevoo.cz. Je vytěžené z českých stromů a dorazí za vámi nejenom kamkoliv po metropoli, ale také do blízkého okolí – např. do Berouna, Příbrami nebo Benešova (na žádost však kamkoliv). Vybrat si můžete z mnoha druhů stromů i úpravy dřeva (čerstvé, sušené, balené ve woodbagu apod.). Vaše objednávka bude vyřízena do 7 dní – vyzkoušejte!

dřevo, polínka, krb

Palivové dřevo – známe detail, který odhalí skutečně kvalitní prodejce

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *