Fotovoltaika má budoucnost. Pořiďte si ji levněji díky dotacím od státu

Solar Energy Solar Panels  - fietzfotos / Pixabay
fietzfotos / Pixabay

Když se řekne Nová zelená úsporám, vybavíme si nejspíš pořízení nového zateplení naší nemovitosti nebo příspěvek na nákup nízkoenergetického či dokonce pasivního domu. Ovšem stejně velká je i kategorie určená fanouškům solární energie.

Jak tedy fotovoltaika dotace vypadají? Předem lze říct, že nemají přesně určenou částku. Ta se totiž odvíjí od toho, do jaké míry budete nově pořízené zařízení používat. Nejvíce ušetří ti, kdo vsadí na maximálně multifunkční systémy určené pro vytápění i ohřev vody.

Jak vyzrát na kritéria daná státem? Je to snadné

Především je třeba si uvědomit, že jde o dotace určené pro domácnosti, pokud tedy budete chtít elektřinou zásobovat všechny sousedy, nepochodíte. Pořízený model musí odpovídat řadám malých solárních elektráren s výkonem do 10 kWp. Pokud si pohlídáte toto kritérium, nebudete mít s využitím dotací žádný problém.

Zjistěte, kolik stát přispěje právě vám

Ať už vám padla do oka solární elektrárna na klíč, nebo si brousíte zuby jen na obyčejný solární ohřev vody, stát vám na zakoupení toho správného modelu velmi rád přispěje. Nejvíce peněz dostanete, pokud vsadíte na solární termický systém. Ten ovšem musí být určený na přípravu teplé vody i na přitápění. V takovém případě za vámi poputuje krásných 50 000 Kč.

Naopak nejmenší výši dotace, a to ve výši 35 000 Kč, obdržíte ve chvíli, kdy se rozhodnete pro jednu z těchto dvou variant:

· Solární termický systém, určený na přípravu teplé vody,

· fotovoltaický systém, vhodný pro přípravu teplé vody se zabudovaným přímým ohřevem.

Čím více tedy do vybavení svého domu investujete, tím větší dotace na fotovoltaiku získáte. Rozhodně se tedy vyplatí podívat se po lepších a komplexnějších řešeních. A s vyřízením všech nezbytných dokumentů vám s radostí pomůže váš dodavatel energií. Více informací získáte třeba na internetových stránkách EON.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *