Chybí vám v domácnosti denní světlo? Známe řešení s minimem bourání

Zvláště během zimy je v našich zeměpisných šířkách absence přirozeného denního světla opravdu nepříjemná. Je prokázáno, že tento faktor negativně ovlivňuje v organismu hladinu serotoninu a tím i naši náladu, schopnost soustředit se a kreativitu.

Bohužel nevhodně řešená okna nás od tohoto přírodního daru mnohdy spíše ještě více oddělují. Naštěstí není třeba hned investovat do náročného bourání. Stejně dobře vám může posloužit třeba světlovod, který pro svou správnou funkčnost potřebuje jen malý otvor ve střeše nebo zdi.

Denní světlo expresně až k vám domů

A jak to vlastně celé funguje? Světlovod je třeba si představit jako tubus (ovšem velmi pružný tubus), jenž za pomoci vnitřní vysoce odrazné vrstvy přivede denní světlo všude tam, kde ho potřebujete. Své uplatnění najde v ponuré chodbě i koupelně, která původně s žádnými okny nepočítala.

Navíc světlovody dokáží přivést sluneční záři „zpoza rohu“, bez potíží odolávají změnám teplot a neohrozí je ani koroze. Je to vlastně další šikovně umístěné okno – ovšem zcela bezúdržbové a maximálně praktické.

Světlovod jako náhrada centrálního osvětlení

Je-li venku krásný sluneční den, pak je dodatečné svícení energetickým i estetickým hříchem. A právě tady vám skvěle poslouží střešní světlovody. Jejich vyústění lze naprojektovat kamkoliv v místnosti a snadno tak nahradí ústřední světlo od východu slunce až do setmění.

Důležité je ovšem nejenom zachycení denního světla, ale také jeho bezchybný přenos až k vám do interiéru. Pohlídejte si proto, aby váš výrobce světlovodů používal výhradně materiály, jež barevné spektrum denního světla nezkreslují ani po dlouholetém použití. Tubusové světlovody Lightway k tomu využívají sonodraselné sklo nebo speciálně vyvinutý materiál Plexiglass, které denní světlo v nezměněné podobě rovnoměrně rozptylují po místnosti. Zjistěte více na Svetlovody.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *