Jak na výběr toho správného botníku?

moerschy / Pixabay

Bez tohoto kusu nábytku si už svou předsíň nedovedeme představit, a nezáleží na tom, jestli potřebujeme uskladnit dvě desítky párů lodiček či dvoje pořádné rybářské gumáky do rozvodněné řeky. Na každé obutí se dá najít ta správná skříň.

Musíte však svůj nový botník vybírat pečlivě. V žádném případě o něj nesmíte zakopávat, ani z donucení nechávat velké množství párů bot mimo jeho úložné prostory. Své představy tedy musíte přizpůsobit nejenom velikosti své předsíně, ale také počtu vašich bot. Čas od času tak mohou přijít ke slovu i některá netradiční řešení…

Ideální botník pro malé předsíně

Nezoufejte, pokud si před vstupními dveřmi do bytu nemůžete co do prostoru právě vyskakovat. Jako židle vám může posoužit malý sedací botník a zbylé páry bot jednoduše umístíte do výšky. A jak na to? Stačí si pořídit praktické závěsné botníky, případně vysoké výklopné botníky s úsporným půdorysem. Do výklopných zásuvek snadno uložíte lodičky, kotníkové boty i obutí pro děti. Získáte snadný přístup ke své obuvi, který se v žádném případě nepodepíše na vzdušnosti nebo komfortním užití svěřených prostor.

Náš tip: Jisté omezení pocítíte pouze při dešti a sněhových plískanicích. Před uložením do výklopného botníku totiž doporučujeme nechat boty trochu proschnout.

Když hledáte komfort při obouvání

Potřebujete se při obouvání bot posadit ze zdravotních důvodů nebo jednoduše často přicházíte domů unaveni? Nebojte se využít sedací botníky s vysokým stupněm pohodlí při sezení (vybírejte ty s polstrovanými sedáky) i praktičnosti. Na výběr máte z mnoha typů vysokých i širokých botníků, které bez potíží pojmou obuv celé rodiny. A jako bonus si na ně můžete odložit třeba kabelku či jiné módní doplňky, jež byste jen neradi viděli na podlaze.

Na materiálu záleží

Vybíráte-li botníky do předsíně, můžete se bez problémů spolehnout na levné lamino nebo dřevotřísku. Obojí se snadno udržuje a vyniká odolností a  barevnou i tvarovou stálostí (nesmíte však dovnitř často ukládat boty rozmočené). Botníky se vzhledem dřeva navíc působí luxusně a vaší předsíni rozhodně neudělají ostudu. Vybrat si je můžete třeba z široké nabídky na Dona-shop.cz.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.