Denní světlo nám prospívá. A díky chytrému řešení si ho můžete dopřát v jakékoliv místnosti

Bokeh Light Background Abstract  - poor_student / Pixabay
poor_student / Pixabay

Zimní měsíce nejsou v našich zeměpisných šířkách právě příjemné. Nedostatek slunečního světla má neblahý vliv na naši psychiku a celý efekt se ještě násobí, pokud jsme nuceni pobývat v uzavřeném prostoru, osvětleném jen jedním či dvěma malými okny.

Není ovšem třeba hned házet flintu do žita. Řešením mohou být šikovné střešní světlovody. Obejdou se bez bourání i jiných náročných zásahů do konstrukce zdí či střech. Nabízí totiž opravdu unikátní nápad.

Když se řekne světlovod…

Celé „zařízení“ si představte jako jednoduchý tubus s velkou pružností. Zevnitř je vybaven efektivní odrazovou vrstvou, která přivádí denní světlo zvenčí až k vám do místnosti. K funkčnosti vyžaduje jediné – proražení menšího otvoru do zdi či střechy. Nemusíte se bát, o nezbytnou izolaci a další náležitosti je postaráno a díky pružnosti, již vám světlovody nabídnou, se vše obejde bez velkých stavebních zásahů. Skrz většinu konstrukcí se totiž pružný tubus zcela bez potíží dostane a nedělá mu problém ani nahlížení „za roh.“

A k mání jsou i další výhody. Moderní materiály skvěle odolávají korozi i změnám teplot. Získáte tak vlastně ideálně umístěné okno, o které se nemusíte nijak starat ani je udržovat.

Dokud svítí slunce, máte o spokojený pobyt v místnosti postaráno

Pokud se probouzíme do nádherného slunečného dne, pak je svícení čímkoliv jiným opravdovým hříchem. A to jak z hlediska energetiky a estetiky, tak i našeho zdraví. Praktický střešní světlovod lze totiž umístit a nasměrovat prakticky kamkoliv. Zachytí denní světlo a následně ho přenese až k vám domů.

A to ve zcela nezměněné formě – tedy pokud vsadíte na světlovody od firmy  Lightway. Jejich  sonodraselné sklo ve spojení se speciálně vyvinutým materiálem Plexiglass přenáší kompletní barevné spektrum denního světla a nijak ho nezkresluje. A to ani při mnohaletém používání. Více se dozvíte na stránkách Svetlovody.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *