Jak si zpříjemnit hodinu jógy?

Sami asi nejlépe víte, kdy si svou chvilku jen pro sebe užíváte nejlépe. Když nemusíte nikam spěchat, když vše vychází podle plánu, když nejste přiliš unavení, když jste příjemně najedení, když jste doma nic nezapomněli. Hodinu jógu byste si měli užít na 100 %. Jak dosáhnout požadovaný efekt a svou chvilku si ještě více zpříjemnit?

Na hodinu vypnout, zahřát si tělo, nahlédnout do hlubin své duše, protáhnout se, troška zapotit, či najít rovnováhu. To zní skvěle samo o sobě … Spěch a nátlak dnešního života nám někdy znemožňuje zcela vypnout a uvolnit se. Ať už budete cvičit jógu doma podle videa, nebo podle vlastní kreativity a nálady, či ve studiu, máme pro vás 7 tipů, jak za hodinu vytěžit maximum.

1. Nespěchejte a vyhraďte si dostatek času

Každý den musíte za něčím chvátat. Buď ráno na autobus, nebo po obědě na pracovní setkání, či podvečer za kamarády, nebo za večeří, protože máte prázdný žaludek. Být opravdu v klidu celý den je náročné a chce to hodně tréninku a času.

Pokud jste si však naplánovali hodinu jógu na podvečer nebo večer, zkuste se hodit do pohody ještě předtím, než začnete cvičit. Vypijte sklenici vody, převlékněte se, něco si přečtěte nebo si pusťte oblíbenou písničku a jen tak seďte a dýchejte.

2. Provoňte místnost svíčkou nebo tyčinkou

Dobrý vzduch je základem kvalitního života. Tělo má více energie, mozku se lépe pracuje. Pokud cvičíte doma, pořádně před jógou vyvětrejte. Alespoň na 10-15 minut otevřete okno dokořán.

Pokud jste i vy nadšencem aroma terapie a vůní, nachystejte si aroma lampu, difuzér, vonné tyčinky nebo kvalitní vonné svíčky. V eshopu Flexitylife.cz najdete širký výběr.

3. Dobrá jogamatka = vaše nejlepší kamarádka

Dlouhodobí jogíni vědí, o čem je řeč. Dobrá podložka na jógu je důležitá, protože vám toho hodně usnadní. Nebude se vám klouzat jednak na podlaze, jednak pod dlaněmi a chodidly. Pro potivé nohy najdete tipy zde.

A co všechno zvážit před koupí vlastní podložky?

  • rozměry podložky
  • materiál a textura jogamatky
  • druh jógy
  • design, barvy vzor podložky
  • taška na jogamatku

4. Příjemná hudba

Dalším skvělým tipem, který vám pomůže naladit se, je hudba. Na YouTube, Spotify nebo v Apple Music najdete tisíce playlistů s meditační hudbou, příjemnými indickými tóny, relaxační melodií a podobně.

3 důvody proč trénovat s hudbou

  • podpoříte svůj výkon
  • zlepšete si náladu
  • motivační hudba pomáhá zvyšovat efektivitu

5. Pohodlné oblečení

Mít příliš těsnou podprsenku nebo legíny na půl zadku není zrovna příjemné. Nepohodlné oblečení vám bude krást vaši pozornost. Proto zvolte něco, v čem se cítíte dobře, není vám to ani příliš velké, ani příliš malé či těsné, v čemž se můžete pohodlně hýbat, ale i ležet a nic vás nebude tlačit. Oblečení na jógu byste si měli vybírat i podle ​typu cvičení.​ Při Ashtanga józe budete potřebovat krátké nebo přilnavé oblečení, aby vám nepřekáželo při cvičení. Při yin józe můžete mít klidně volné a pohodlné, ve kterém vám zima nebude.

6. Plné ani prázdné bříško

Před jakýmkoli cvičením byste měli být najedení tak akorát. Pokud jógu cvičíte ráno, možná vám bude stačit sklenice vody, případně šálek čaje. Vždy zkuste jíst 2 hodiny před cvičením a ideálně něco lehčího. To, co zkonzumujete, závisí na hodině, kdy se chystáte cvičit, ale i na tom, jak se cítíte. Když jste unavení, dopřejte si o trochu více zdravých sacharidů, které vás nakopnou.

7. Nenechte se rušit

Hned potom jak jste se rozhodli vyhradit si čas pro sebe cvičením, nenechte se během této hodiny, hodiny a půl, opravdu nikým a ničím rušit. Telefonu naordinujte letecký režim, počítač vypněte, zavřete si dveře.

Věříme, že s našimi tipy si svou chvilku užijete naplno.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *