Kofein a zdraví: Je časté pití kávy opravdu zlozvykem, nebo vám naopak dokáže nabídnout i benefity?

Coffee T Coffee Beans Caffeine  - AdelinaZw / Pixabay
AdelinaZw / Pixabay

V minulých letech byl kofein považován zejména za návykovou látku, která vás během pár minut dokáže zbavit únavy. Právě proto začala většina lidí považovat časté pití kávy za nežádoucí zlozvyk. Novodobé studie však potvrzují, že kofein může mít naopak mnohem více pozitivních účinků než těch negativních. Jaké nabízí kofein benefity a jaký má vliv na naše zdraví? Pojďme se na to podívat.

Užívání kávy má pozitivní účinky na zdraví

Káva se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších nápojů, do kterého se zamilovaly miliony lidí po celém světě. S jejím popíjením je spojena i jedna poměrně kontroverzní látka, a to kofein, o kterém koluje spousta polopravd. Velká část lidí se tak začala domnívat, že se jedná o škodlivou látku, které by se měli vyhýbat.

To se však rozhodli vědci vyvrátit a při rozsáhlých studiích přišli na to, že pravidelné užívání kofeinu v jakékoli formě vede ke zlepšení zdravotního stavu. Z jejich zjištění tedy vyplývá, že lidé, kteří často pijí kávu, nebo užívají jiné kofeinové přípravky, jako například Kofex, zpravidla neumírají předčasně a nemají problémy se srdečními chorobami.

Výrazně se navíc snižuje i možný výskyt rakoviny – ten se snižuje i v případě, kdy daná osoba přijímá i další důležité vitamíny a minerály. Pokud je tedy pro vás důležitá krása a zdraví, určitě byste měli do svého jídelníčku zařadit i kofein.

Kofein nemusí být pouze v kávě

Jestliže se neřadíte mezi fanoušky kávy, nemusíte zoufat. Kofein je totiž obsažený i v jiných potravinách a přírodních produktech. Na trhu navíc můžete najít i doplňky stravy, které obsahují koncentrovanou dávku kofeinu. Jedním z nich je i Kofex Naturvita v tabletách, který lze koupit online na e-shopu Gigalekarna.cz. Jedna tableta přitom obsahuje 50 mg kofeinu, který vás během chvilky zbaví únavy a také zvýší vaši soustředěnost.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *