Znáte sádrové podlahy alias anhydrit? Jaké mají výhody?

geralt / Pixabay

Poprvé na ně nejspíš narazíte ve chvíli, kdy se začnete pídit po tom, jak vyrovnat podlahy ve svém starém domě či bytě. Anhydritové podlahy vám totiž umožní zapomenout na tradiční vyrovnávací vrstvu jednoduše tím, že ji samy nahradí. A to rozhodně není vše.

Skvěle se hodí pro rekonstrukce rodinných domů, ale také do novostaveb nebo dřevostaveb. Jsou rychle hotové a brzy připravené k použití, aniž by se to jakkoliv odrazilo na jejich dlouhodobé pevnosti a odolnosti.

Ideální podklad pod podlahovou krytinu

Anhydritové podlahy jsou realizovány skrze samonivelační potěr. Samy od sebe jsou tedy dokonale hladké, pevné a především rovné. Jejich povrch nehyzdí žádné dilatační spáry a jsou okamžitě připravené k pokládce libovolné podlahové krytiny.

Výhodou je i rychlost realizace. Nemusíte se bát žádného prachu ani nečistot a realizace podlah v celém rodinném domě vám nezabere víc než jeden den. A co víc, stačí jim odpočinek pouhých 24 hodin a už jsou připravené k chůzi. A za další 3-4 dny je lze plně zatížit jakýmkoliv interiérovým vybavením.

Když chcete realizovat podlahové vytápění

Uvažujete o vyhřívání své nemovitostí právě tímto způsobem? I tady vás sádrové nebo také lité podlahy potěší. Mají skvělou tepelnou vodivost a rychle se prohřívají. Navíc se pokládají v tekutém stavu, takže dokonale obemknou všechny trubky a další součásti podlahového topení. Nikde tedy nevzniknou nežádoucí prázdná místa ani tepelné mosty.

Jak vypadá pokládka lité podlahy

Špínu ani prach nečekejte. Odborníci dovezou na místo pouze suchou směs ve speciálním mobilním zařízení. Ta se na místě smíchá s vodou a v krátkém čase aplikuje na určenou plochu. Podlaha se samovolně rozlije a vyrovná, takže nedojde ke vzniku trhlin ani vyvýšených míst. Žádné ruční zarovnávaní jako u klasické betonové podlahy není třeba. Inspirujte se a zjistěte více na www.anhypodlahy.cz.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *