Jak vybrat správné hračky pro malé psy?

I naši malí psí přátelé si rádi hrají. Ale s čím? Člověk by řekl, že koupit malému pejskovi hračku je to nejjednodušší, co může být. Realita je však jiná. Malá plemena nejsou většinou takoví ničitelé hraček, ale přesto má i nákup hraček pro ně mnohá specifika. Čím se tedy řídit, abyste malému pejskovi vybrali tu správnou hračku?

Ještě, než se pustíme do tipů, však asi bude nejlepší, když si ujasníme, co považujeme za malého psa. Někdy to totiž může být dost subjektivní. Pod malými pejsky si představujeme čivavy, yorksheery, mopsíky, pražské krysaříky, labutěnky a podobně. Zkrátka pejsky menší než 25 cm v kohoutku.

Malé tlamičky, nedostatek síly

Přestože takoví pejsci někdy mohou být hravější a čipernější než velká plemena, jejich tlamičky jsou přece jen relativně malé. Hračka by tedy neměla být natolik velká, aby je z toho bolela tlama. Problém může být někdy i s obyčejným tenisákem, který je jako psí hračka stále poměrně rozšířený.

Ze stejného důvodu bychom měli myslet i na velikost hračky. Náš malý pejsek přece jen není žádný Schwarzenegger, a proto doporučujeme kupovat malé a lehké hračky.

Hračka, která baví

Přesto všechno by však měla hračka našeho malého pejska především bavit. Sebezdravější hračka je k ničemu, pokud si s ní pejsek nehraje. Z vlastní zkušenosti vím, že dobré jsou hračky, do kterých si pejsek může pořádně kousnout. Ze zdravotních i ekonomických důvodů by však měly být hračky dostatečně pevné, aby toto kousání vydržely, nezačaly se rozpadat. Správná psí hračka by pak měla mít ještě něco „navíc“. Něco, proč si ji pejsek oblíbí.

Obrázek 1 Příkladem zdařilé psí hračky pro malé psy je tato myška. Je malá, pevná a plněná rozmarýnem, takže pejskům příjemně voní.

Jak vybírat správně?

Již samotný e-shop by měl ukázat, které hračky doporučuje pro malé psy (příkladem nám může být právě Potěšpsa.cz a jeho členění kategorií). Nakupujícímu to totiž může dost zjednodušit orientaci. Kromě toho měli také vždy přečíst informaci o materiálu hračky, rozměrech a přesvědčit se, jestli za své peníze kupujete svému pejskovi opravdovou kvalitu.

A pokud si stále nevíte rady, neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu daného e-shopu. Již dnes je v odvětví zvykem, že každý e-shop má někoho, kdo vám během krátké chvíle s nákupem poradí. A je vždy lepší se zeptat než nakoupit špatně.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..