Americký curl – její hravost si zamilujete

Americký curl – její hravost si zamilujete
Americký curl – její hravost si zamilujete

Říká se jí také americká kadeřavá kočka a mezi všemi ostatními plemeny ji poznáte podle charakteristických jakoby nakadeřených uší, které ostře kontrastují se zbytkem těla, na němž není po podobné „kadeřnické“ úpravě ani památky.

Americký curl patří mezi hravá a mazlivá plemena koček, která si pořizují majitelé toužící po kontaktu s přítulnými zvířecími miláčky. Tyhle kočky jsou i v dospělosti co do povahy stále nezbednými a hravými koťaty. Nikdy nepohrdnou nabízeným klubíčkem nebo papírovou myškou a před vaší přítomností se rozhodě nebudou schovávat někam do kouta, i když právě díky svým netradičně tvarovaným uším působí dojmem, že jsou neustále ve střehu.

Zdravý a hravý mazlíček do každé rodiny

Tvar uší je vrozený a je způsobený genem Cu. Pokud jste právě zpozorněli s odkazem na skotskou klapouchou kočku, nemusíte se bát. V jejím případě jde o působení genu Fd, které s sebou přináší i řadu zdravotních problémů především u kostí a chrupavek. Americký curl je však po této stránce zcela zdráv. „Vadný“ gen ovlivňuje skutečně jen a jen jeho vzhled, nikoli zdraví nebo povahu.

Při jeho chovu ani připouštění tak není třeba mít žádné obavy a při správné a kvalitní péči vám bude tento čtyřnohý mazlíček dělat radost po mnoho a mnoho let.

Kočičí parťák do nepohody

Jde o velmi důvěřivého společníka, jenž rychle přilne ke svému majiteli a má rád děti, což bývá vzájemné. Nesnáší však samotu, takže pokud býváte často pryč, jeho pořízení si rozmyslete nebo opatřete takové roztomilé kočičky alespoň dvě. A připravte se také na neustálé vyžadování pozornosti. U amerického curla se zkrátka neobejdete bez kvalitní zásoby zajímavých hraček, které je třeba pravidelně obměňovat. Široký výběr všech potřeb pro domácí mazlíčky naleznete v e-shopu Můj Mazlík. Stačí si vybrat to nejlepší s ohledem na svůj rozpočet, a to od krmení až po útulné pelíšky nejenom pro kočky.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.