Rychlost vítězí – i v SEO, i na Facebooku

V poslední době se dostává do kurzu rychlosti. Je to asi proto, že žijeme v rychlé době, kdy si nemůžeme dovolit zpozdit se. Proto upřednostňujeme cokoliv, co nám ušetří čas, abychom mohli postíhat všechno, co potřebujeme.

Stejně tak to funguje například i v SEO. Právě v této oblasti se totiž ukázalo, že kdo bude rychlejší, ten bude úspěšnější. Každý SEO konzultant se snaží nejlépe optimalizovat web pro vyhledávače. Zároveň se však snaží i o to, aby byl s touto optimalizací co nejrychleji u konce, protože pokud bude pomalý, předběhne ho jiný web s podobnou tématikou, a to si zkrátka nemůže dovolit.

Rychlo však nehraje svou roli jenom v životě či v SEO, ale taky i co se týče sociálních sítí. Dokonce i Facebook, tedy nejrozšířenější a nejznámější sociální síť současnosti se snaží o to, aby byla rychlá a aby se tak zase vzdálila jiným sociálním sítím, které jí do slova šlapou na paty.

Nyní má SEO i Facebook něco společného

V poslední době je však rychlost to, co spojuje sociální sítě a SEO, respektive SEO a Facebook. Pokud totiž vlastníte svou stránku, měli byste nějak zaručit, aby se načetla rychle. Facebook se totiž rozhodl, že bude upřednostňovat takové stránky, které se právě rychle načítají. Jestli tedy nemáte webovou stránku, která by byla optimalizována pro mobilní zařízení, potom vás Facebook bude přecházet.

O tom, že se bude letošní rok točit jenom kolem mobilního vyhledávání, se už vědělo hned ze začátku roku. SEO konzultanti se tak museli připravit na to, že každý jejich web by měl být aktualizován na mobilní verzi, která je upřednostňována nejen internetovým vyhledáváním jako takovým, ale hlavně teď už i sociálními sítěmi.

Proč rychlost vítězí?

Podle posledních průzkumů společnost Facebook totiž zhruba čtyřicet procent lidí opustí stránku tehdy, kdy se jim nenačte dříve jak do tří sekund. Lidé na delší čekání nemají čas, i kdyby je dané téma sebevíc zajímalo.

https://pixabay.com/cs/soci%C3%A1ln%C3%AD-m%C3%A9dia-cvrlik%C3%A1n%C3%AD-facebook-763731/

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.