Jak by mělo vypadat kvalitní krmivo?

danfador / Pixabay

Jídlo představuje nezbytnou, ale také příjemnou součást života každého z nás. Čerpáme z něj živiny, vitamíny a minerály a zároveň si vychutnáváme jeho skvělou chuť. A stejně tak to mají naši milovaní mazlíčci. Pojďme se proto společně podívat, jak pro své čtyřnohé parťáky vybrat to nejkvalitnější krmivo.

Chutné neznamená zdravé

Každý ví, že ne každé jídlo, které je chutné, je i zdravé. Pravda je totiž dost často opačná, tedy že chutná jídla jsou povětšinou nezdravá. To však nutně neznamená, že zdravá jídla nejsou chutná. Naopak, zdravá a dobře připravená jídla vás dokážou zaujmout a obohatit váš jídelníček. Stačí jim jen dát šanci. A stejně tak je to u krmiva, které servírujete vaším mazlíčkům. Častou chybou chovatelů totiž bývá právě kupování nekvalitních krmiv, jež naše zvířata milují, neboť jsou plná konzervantů a dalších látek, které z nich dělají chutnou, ač nezdravou pochoutku.

Jak vybrat kvalitní krmivo?

Nyní se určitě ptáte, jak tedy poznat kvalitní krmivo a jak je vybrat. Máme tu pro vás pár pravidel, která je při výběru krmiva vhodné dodržovat, chcete-li, aby váš miláček zůstal dlouho živ a zdráv. V prvé řadě bychom měli přestat kupovat levná krmiva a naopak bychom se neměli bát připlatit si za kvalitu. Kvalitní krmiva pro psy i pro kočky by neměla obsahovat konzervanty a neměla by být chemicky přibarvovaná. Barevné granule jsou sice na pohled lákavé, ale zvířatům moc nesvědčí. Taktéž by se ve složení granulí neměly objevovat vedlejší produkty, jako je sója, koncentráty či vedlejší rostlinné a živočišné produkty.

Jak by měla vypadat kvalitní krmiva pro psy?

Při výběru krmiva pro psa bychom neměli zapomínat na důležité kritérium výběru typu krmiva, a tím je plemeno našeho mazlíčka, neboť jednotlivá plemena psů vykazují různá specifika, jež se projevují ve složení krmiva. Jestliže chováte psa i kočku, pak je důležité nezaměňovat jejich krmiva a nekrmit psa krmivem kočičím a naopak. Bojíte-li se stereotypu stravy vašeho pejska, pak můžete volit různé příchutě, např. krmiva Taste of the Wild poskytují pestrou škálu krmiv z masa, jako je bizon, srnka, kachna, losos, krůta či kuře.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..