Než si pořídíte králíka domů

chov králíka
Saken53 / Pixabay

Králíček vypadá roztomile a není divu, že po něm touží mnoho dětí. Jaké je to mít doma za mazlíčka králíčka? Nejprve se rozmyslete, zda budete králíčka chovat venku nebo doma v kleci. Malý králíček nemusí dobře zvládnout přechod teplot, proto se nejprve informujte, kde se narodil – zda venku v kotci nebo doma.

Králík od chovatelů

Pokud si chcete vybrat králíka, jsou k dispozici registrovaní nebo hobby chovatelé. Než si ovšem přinesete domů mláďátko, navštivte chovatelské potřeby a sežeňte vše potřebné. Pro umístění v bytě budete potřebovat klec pro králíka o minimální délce 80 cm. Klec pro králíka se umisťuje na klidné místo bez přílišného rámusu a bez průvanu. Je potřeba zajistit místo s dostatkem světla. Zvažte, jestli dávat králíka do pokoje, kde se spí, protože v noci jsou velice aktivní. Mnohým dětem či dospělým bude vadit hopsání nebo hrabání.

Do klece pořiďte dostatečně těžké keramické misky – jedna bude na krmivo a druhá na vodu. Sežeňte i napáječku. Do rohu klece dejte toaletku s dřevěnými peletkami. V kleci můžete mít podestýlku, anebo pouze kousek koberce nebo kartonu. Králíček je učenlivý a brzy bude chodit jen na toaletku a ostatní prostor zůstane čistý. Bude se hodit rovněž domeček, jesličky se senem, větvičky na okus a minerální nebo solný liz.

Čím nakrmit králíka?

Králíčkové jsou roztomilá zvířata a pokud je chcete mít dlouho za své kamarády, vsaďte na ověřená kvalitní krmiva. Zoo mix nabízí pohodlné nakupování různých kompletních krmiv pro králíky. Prémiová směs značky Rosenlöcher nemá konzervanty a díky bohatému složení splní požadavky na přirozený jídelníček králíčků. Obsahuje vysoký podíl vlákniny, kyseliny pečující o srst, bílkoviny, tuky. Králíčkům lze zakoupit i granulované seno, nápoj pro hlodavce nebo snacky se zeleninou či ovocem. V králičím menu nesmí chybět také čerstvé ovoce a zelenina a voda. Dorůstající zuby potřebují stále obrušovat, proto vyberte vyhovující okusovadla.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.