Tepelná čerpadla pro hřejivou vodu

thomashendele / Pixabay

Tepelná čerpadla se řadí mezi jeden z nejoblíbenějších způsobů nízkoenergetického vytápění. Dokážou využívat teplo z okolního venkovního prostředí a ohřívají jej na vyšší teplotu, přičemž takto ohřátý vzduch následně vytopí celou místnost. A právě díky tomuto procesu se tepelná čerpadla řadí mezi alternativní zdroje energie. Pokud i vy chcete ušetřit náklady za teplo, pak se můžete nechat inspirovat následujícím článkem.

Tepelná čerpadla a jejich druhy

V současné době představují atraktivní způsob vytápění, neboť prezentují alternativní zdroj energie, který nejenže respektuje životní prostředí, ale navíc i uspoří nemalé finanční náklady na vytápění a ohřev užitkové vody. Díky celé řadě typů čerpadel, které dnešní trh nabízí, si můžete vybrat takové, které se snadno přizpůsobí individuálním podmínkám každého prostředí. Jednotlivé typy se pak dělí podle způsobu čerpání tepelné energie. Některá čerpadla čerpají tepelnou energii z vody (tzv. tepelná čerpadla země – voda), jiná zase ze vzduchu (tzv. tepelná čerpadla vzduch – voda) a v neposlední řadě některá čerpají tepelnou energii ze země.

Výhody tepelných čerpadel

Nespornou výhodou je jejich šetrnost k životnímu prostředí, dále pak pohodlnost jejich užívání a taktéž jejich cenová výhodnost. Tento alternativní zdroj energie má totiž oproti elektrickému a plynovému topení nízké provozní náklady.

Tepelná čerpadla Solarex

Pokud vás čerpadla zaujala a přemýšlíte nad jejich pořízením, pak vám můžeme doporučit Solarex, který se zabývá dodáváním, montováním a servisováním tepelných čerpadel (dodává např. tepelná čerpadla značky Alpha-Inno Tec), a to zejména v regionech Praha, Plzeň, Louny, Chomutov, Rakovník a okolí.

Solarex je členem Asociace pro využití tepelných čerpadel a držitelem mnoha certifikátů, akreditací a ocenění v rámci alternativních zdrojů tepelné energie. Společnost si zakládá na nejvyšší kvalitě práce, spolehlivosti a vysoké odbornosti, dodává pouze kvalitní výrobky. Tato společnost s více jak desetiletou zkušeností poskytuje kompletní projektovou přípravu a ve své nabídce nabízí i klimatizace a kotle na uhlí (Benekov).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *