Jak spolehlivě zabavit děti během prázdnin i školního roku

3dman_eu / Pixabay

Pohyb je přirozenou součástí našich životů, ať se to někomu líbí, nebo ne. Nakolik se pohybovým aktivitám oddáváme v dospělosti, záleží na nás samotných, jak se máme rádi, jak jsme líní a jakým způsobem se hodláme pohybovat. Ovšem dětem bychom měli dopřát pohybu co nejvíce, úměrně jejich věku a schopnostem. Vděčným pomocníkem je trampolína.

Typologie bezpečných trampolín

Dětská trampolína Springfree byla navržena ve více typologiích, a to vždy dle váhy, počtu skokanů a rozměrů zahrady či prostoru, kde bude umístěna. Například rodinná trampolína R 54 s ochrannou sítí je o průměru 2,5 metru, má díky své konstrukci skákající plochu velkou jako běžná kruhová trampolína o průměru tři metry. Jak je to možné? Trampolíny mají s pomocí novozélandské bezpečnostní technologie prostor mezi rámem a podložkou na skákání, aby bylo vyloučeno zranění. Ochranná síť FlexiNet je zkonstruována pro bránění nekontrolovaných skoků a skokany bezpečně vrací do středu doskočiště. Síť brání pádům a při zhoupnutí do sítě se skokan nedotkne podpůrné konstrukce. Oproti tomu běžné ochranné sítě nejsou stavěny na to, aby skákajícím osobám zabránily střetu s konstrukcí.

Bezpečnostní prvky trampolín Springfree

Měkké okraje dětské trampolíny Springfree udrží 30krát silnější nárazy než vycpávky běžných trampolín, které tvrdý rám a pružiny změkčují či schovávají pouze částečně. Klasické vycpávky se navíc rychle opotřebují a přestávají dobře tlumit nárazy. Oproti běžným trampolínám s pružinami je u trampolín Springfree využito flexibilních prutů ze skelného laminátu, jež umožňují jak plynulý odraz, tak měkký dopad. Pruty mají své místo pod skákací plošinou, což maximálně zvyšuje bezpečí skákajících dětí.

Trampolíny pro více dětí a rozměrné zahrady

Všechny nabízené typy trampolín Springfree se označují písmeny O, S a R. Trampolíny R 54 a R 79 jsou kruhového tvaru, O 77 a O 92 mají oválný tvar a S 113 i S 155 jsou čtvercové trampolíny. Detailní popisy výrobků napoví, pro jak velké plochy se trampolíny hodí i kolik dětí najednou na nich může s jistotou skákat.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *