Jak vybrat pelíšek pro psa?

karenwarfel / Pixabay

Česká republika je vnímaná jako velmoc pejskařů. Lidé tu touží po nejlepším příteli, se kterým budou moci chodit na dlouhé procházky, sportovat, hrát si a mazlit se. Většina takových lidí pak chce pro svého pejska to nejlepší. Může se jednat o kvalitní granule a jiné pamlsky, hračky, ale také o psí pelíšek. A právě o posledně zmíněném bude v následujícím článku řeč.

Nelehký výběr psího pelíšku

Na první pohled se může zdát, že výběr psího pelíšku nebude žádnou složitou záležitostí, ale opak je pravdou. Vybrat ležení pro svého mazlíčka není v dnešní pestré nabídce trhu ničím jednoduchým. Při volbě pelíšku je totiž třeba zohlednit několik důležitých kritérií. V prvé řadě si musíte odpovědět na otázku, kam míníte psí postel umístit. Následně můžete pokračovat hodnocením dalších kritérií, jako je vhodnost druhu materiálu, rozměry pelíšku, návyky vašeho psa a jeho zdravotní stav. V neposlední řadě se vyplatí zvážit i nároky na údržbu a samozřejmě i design pelíšku. Při výběru je pak zapotřebí mít na paměti, že jednotlivá plemena psů mají různé požadavky a nároky.

Kam umístit psí pelíšek?

Před výběrem samotného psího pelíšku je nutné si rozmyslet, kam chcete psí pelech umístit. Různá místa totiž vytvářejí různé podmínky a taktéž různé požadavky na samotný pelíšek. Pokud totiž chcete například psí pelíšek umístit do chladnějších míst bytu, jako je například předsíň, pak bude vhodné volit uzavřenější pelech s vyššími boky nebo se dokonce zaměřit na psí pelíšky ve tvaru domečku. A naopak do uzavřených, vytápěných místností se hodí spíše oválné pelechy, popřípadě deky či matrace.

Výběr podle materiálu

Jakmile se zaměříte na samotný výběr pelechu, pak byste se měli věnovat pozornost i hodnocení materiálů, ze kterých se psí pelíšky vyrábějí. Materiál vybírejte s ohledem na plemeno vašeho psa a s ohledem na údržbu. Jestli váš pes spává radši na terase či na dvoře, pak pro vás bude vhodný materiál, který je snadno omyvatelný (např. nylon). Pokud váš mazlíček spává raději v bytě, pak můžete zvolit klasický bavlněný materiál. Pakliže má váš pejsek zdravotní potíže, pořiďte mu zdravotní ortopedickou matraci.

Ať už sháníte psí pelíšek či jiné potřeby pro psy, můžete navštívit stránky mujmazlik.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..