Zoologické zahrady, které se řadí k těm nejhezčím v Česku

Pokud nevíte, co dělat během dne, kdy vám svítí sluníčko nebo kdy alespoň neprší, rozhodně neseďte na zadku a nekoukejte na seriály v televizi, ale využijte ten čas trochu jinak. Vezměte partu přátel, rodinu, děti nebo partnery a vydejte se za dobrodružstvím – nebo alespoň za procházkou. A aby taková procházka byla trochu jiná, než jste zvyklí, zajděte si na takovou procházku třeba do zoologické zahrady. Těch je v Česku habaděj! Stačí si tedy jenom vybrat.

Zoologické zahrady se staly poměrně populárním druhem zábavy. Milují je nejen děti, které tak mají možnost vidět exotická zvířata, která jen tak někde ve volné přírodě nepotkají, ale milují je i zamilované páry, pro které je to zajímavá procházka, při které se něco naučí či něco se dozvědí.

Pokud tedy nevíte, co dělat během hezkého slunného dne, zajděte si do zoologické zahrady. Přinášíme vám pár tipů na takové zoo, které jsou nejoblíbenější.

• Zoo Praha

Naše hlavní město nabízí skutečně krásnou, a hlavně velice rozsáhlou zoologickou zahradu. V Praze ji najdete u Trojského zámku a prohlídka celé zahrady vám zabere minimálně tři hodiny. Vstupné stojí dvě stě korun. Pražská zoologická zahrada je jednou z nejkrásnějších v Evropě.

• Zoo Lešná Zlín

Nejvíce oblíbenou zoologickou zahradou je zoo Lešná ve Zlíně. Je to skutečně jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice. V zoologické zahradě najdete taky zámek, který si můžete prohlédnout. Kromě toho si zde můžete pohladit rejnoky, což je poměrně nová atrakce této zoologické zahrady.

• Zoo Ostrava

Krásnou zahradou je i ta zoo, kterou najdeme v Ostravě. Ostravskou zoologickou zahradu čeká nyní mnoho novinek, proto sem zavítejte až po novém roce, kdy budou novinky už plně ukázány veřejnosti.

• Zoo Brno

Na Moravě najdete ještě jednu krásnou zoologickou zahradu. Je jí ta v Brně. Je taky velice hojně navštěvována a není se čemu divit – patří k těm nejkrásnějším v Česku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *