4 důvody, proč jsou dřevostavby v kurzu

annca / Pixabay

Dřevostavby jsou čím dál více v kurzu. Za jejich oblibou ale nestojí jen současný vzrůstající trend ekologického myšlení, důvodů, proč se tak dobře prodávají, je hned několik. Čím si své místo na slunci vydobyly?

Předsudky jsou minulostí

Pomalu, ale jistě se daří bořit předsudky, které jsou s dřevostavbami spojené. S trochou nadsázky by se dalo říct, že jsme se dřeva přestali bát a začali jsme ho brát jako rovnocenný stavební materiál. Konečně jsme pochopili, že rodinné domy z něj jsou stejně bytelné a trvanlivé jako ty zděné. Ba co víc, v mnoha ohledech je dokonce předčí.

Peněžní úspora

Svůj podíl na tom jistě sehrává i otázka financí. Kromě atypických dřevostaveb nebo dřevostaveb na klíč, prodejci nabízí i stavby s jednoduššími dispozicemi a menší užitnou plochou za nižší cenu. Musíte si však dát pozor, jakého dodavatele si vyberete. Klíčovou úlohu totiž hraje poměr ceny a kvality. Dřevostavby jsou ekonomické nejen z hlediska výstavby, ale i pokud jde o provoz. Staví se totiž v nízkoenergetickém standardu. U bungalovů se náklady pohybují zpravidla okolo 800 Kč měsíčně, u patrových domů pak do 2500 Kč.

Ideální bydlení

Dobře se v nich žije, poskytují totiž pohodlné a komfortní bydlení. Panuje v nich ideální mikroklima se stabilní teplotou a optimální vlhkostí. To jsou podmínky, které běžný cihlový dům nikdy nemůže nabídnout. Ulevují od alergií, astmatu i dalších problémů dýchacích cest.Příznivě působí nejen na naše zdraví, ale i psychiku, jeho pozitivní účinky potvrdily dokonce mnohé vědecké studie. Vytváří jedinečnou příjemnou a relaxační atmosféru, snižují tak hladinu stresu, kterému je každý z nás dennodenně vystaven. Do interiéru navíc vnáší kus přírody.

Jedinečná krása

Splňují také nároky estetické, jedinečný vzhled dřeva a jeho nadčasovost zkvalitní bydlení. Vybrat si můžete přesně podle vašich představ, už dávno se nejedná o žádné roubenky. Dřevostavby často nerozeznáte od klasických zděných domů. Nezapomeňte, že v interiéru trávíme podstatnou část našeho života, proto bychom si ho měli vytvořit tak, aby se nám v něm dobře žilo.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *