Víme, jak postupovat při výběru pračky a sušičky

Potřebujete novou pračku nebo sušičku? Protože jde o poměrně důležité spotřebiče, které se v domácnosti využívají velmi často, je nesmírně důležité zvolit správný model. Díky následujícím radám budete jasně vědět, na co se máte zaměřit. A nechybí ani doporučení, jak na takové pračce či sušičce ušetřit.

Nízká spotřeba energií

Protože pračky a sušičky patří mezi opravdu hojně využívané spotřebiče, rozhodně záleží na tom, kolik spotřebují elektřiny. Energetickou náročnost shrnují štítky, na kterých vidíte, do které kategorie daný spotřebič patří. Díky tomu můžete jednoduše porovnávat více modelů. U praček navíc záleží i na spotřebě vody. To však záleží na konkrétním pracím cyklu, jaký budete nejčastěji využívat.

Praktické funkce

U pračky a sušičky obecně najdete hned několik různých programů. Liší se maximálním výkonem, kapacitou bubnu a podobně. Z hlediska praktického využití jsou vhodné některé funkce, jako například odložený start či dálkové zapnutí. Moderní přístroje toho již umí opravdu hodně, ale důležité je promyslet si, co budete opravdu využívat. Pokud navíc bude pračka a sušička v obytné části domu například v kuchyni, v hale a podobně, je dobré vybírat i na základě hlučnosti. Tento údaj přitom bývá uveden také na přehledném štítku u spotřebiče.

Výhodná cena

Kromě všech technických parametrů a praktických funkcí, které při pravidelném používání jistě využijete, je u pračky a sušičky důležitá i cenovka. Jde o výdaj, který může poměrně zasáhnout do rodinného rozpočtu, ale když si dáte tu práci a objevíte obchod s výhodnými cenami, mohou být úspory až v řádech tisíců, a přesto získáte spolehlivý a kvalitní přístroj. Příkladem takového obchodu je rozhodně Okay. Nabídku si můžete prohlédnout na internetu, ale i v mnoha kamenných prodejnách.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *