Na kolik vás vyjde nástup školních potřeb a kde při něm můžete ušetřit?
Obsah
Seznam školních potřeb může být pro některé rodiče skličující. Náklady se mohou rychle nasčítat a někteří rodiče na tak vysokou jednorázovou investici zkrátka nemusí mít. Září je obávaným měsícem především pro samoživitele, kteří se snaží svým dětem dopřát vše, co potřebují, ale mnohdy zápasí i s dostatkem prostředků na základní životní potřeby. Existují však způsoby, jak na školních pomůckách ušetřit.
Nákup školních potřeb znamená velkou investici
Ještě větší peníze je pak potřeba vynaložit, pokud vybavujete do školy hned několik dětí najednou. Právě v této situaci můžete při pořizování dětských školních potřeb ušetřit nemalé prostředky, pokud budete nakupovat ve velkém a nenecháte pořizování věcí na poslední chvíli, kdy se všichni obchodníci snaží ceny vyšponovat na maximum. I na základní vybavení pro jednoho školáka si však raději připravte několik tisícovek. Pokud se budete držet při zemi a nebudete podléhat módním trendům, může vás pořízení školního vybavení pro jedno dítě stát okolo 2 000 Kč.
Porovnávejte ceny
Jestliže začnete nakupovat včas, můžete si porovnat ceny v jednotlivých obchodech a vzít pak to levnější. Nebudete nuceni sáhnout po první předražené aktovce, protože už není čas. Hodně peněz ušetříte také při nakupování ve slevách a výprodejích. Pokud je vaše finanční situace opravdu tristní, poptejte se na místně příslušné pobočce úřadu práce, zda byste neměli nárok na jednorázový příspěvek určený na pokrytí potřeb dítěte vstupujícího do školy.
Nekupujte nic navíc
Některé školní pomůcky dostane dítě přímo ve škole. Informujte se, o jaké konkrétně jde, ještě předtím, než se vydáte na nákup. Bylo by zbytečné kupovat sešity, které by pak dítě nevyužilo. Zkontrolujte také, co už máte doma. Možná budete překvapeni, kolik vybavení již doma máte. Například oblečení na tělocvik nemusí mít dítě nutně nové. Dobře poslouží i tepláková souprava ze školky. To stejné platí i o školní aktovce a přezůvkách. Nakupujte tedy opravdu jen to, co dítě nemá. Uvidíte, že se tak při pořizování vybavení do školy dostanete na úplně jiné částky, a třeba přitom i ušetříte na rostoucí židli pro školáky, která umožní dítěti ergonomické posezení při psaní úkolů.