Graffiti: boj s větrnými mlýny?

Moderní odstraňovač graffiti nabízí nečekaně snadné řešení při boji s již vzniklými graffiti.
Moderní odstraňovač graffiti nabízí nečekaně snadné řešení při boji s již vzniklými graffiti.

Mohlo by se zdát, že předejít graffiti, nebo se ho dokonce zbavit, je jako boj s větrnými mlýny, který nikdy nemůže skončit spokojeností na straně majitele poškozené budovy.

Mnoho majitelů poškozených fasád často nejprve napadne překrýt postižené místo novou vrstvou barvy. To však přináší pouze dočasné zlepšení, neboť barevné malby později stejně vystoupí na povrch a budou opět více či méně patrné. Je nějaká jiná možnost?

Odstranění graffiti: metody a výsledky

Zatímco sprejeři považují své výtvory za umělecké vyjádření, které si nezaslouží cenzuru, majitele nemovitostí při pohledu na další graffiti na jejich nové fasádě většinou chytá amok… A není divu, náklady na opravení i menší plochy jsou velké, drhnutí bývá neúčinné a ani další mechanické metody, jako je odstranění laserem, abrazivním prostředkem nebo proudem vody, nepřináší stoprocentní výsledky. Tato řešení nabízí nejrůznější firmy zabývajícími se mechanickými způsoby odstraňování graffiti. Celkové náklady mohou být však velmi vysoké.

Ovšem i v případě chemických prostředků se vyplatí jistá obezřetnost. Při odstraňování graffiti je zcela nevhodné ředidlo, které na fasádě i jiné ploše zanechá spíše rozmazané šmouhy. Barva poté pronikne ještě hlouběji a její odstranění je už téměř nemožné.

Co tedy s nežádoucími malbami? Moderní odstraňovač graffiti nabízí nečekaně snadné řešení při boji s již vzniklými graffiti.

Prevence proti graffiti

Vítaným pomocníkem při věčném boji s výtvory sprejerů jsou výrobky Graffiti Magic, které jsou dostupné v e-shopu Envistore.cz. Kromě již zmíněných odstraňovačů graffiti se jedná také o účinné antigraffiti nátěry tvořící téměř neviditelnou vrstvu na fasádě. Případné graffiti lze umýt mýdlovou vodou beze stopy. Od další tvorby na očištěných plochách sprejery odradí právě to, že jejich dílo tak rychle zmizí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.