Anhydritové podlahy jako nové řešení pro všechny typy interiérů – v čem se liší a jak fungují?

architecture, building, room

Anhydritové podlahy jsou stále populárnější volbou jak pro starší budovy, tak i novostavby. Jejich největší výhodou je dlouhá životnost, vysoká odolnost a také cenová dostupnost. Pokud vás navíc tlačí čas a potřebujete mít podlahu co nejdříve hotovou, můžete počítat s tím, že anhydritovou podlahu budete moci už po pár hodinách začít používat. Pojďte se s námi podívat na další důvody, proč se jedná o lepší volbu.

Rychlá realizace a jednoduchá údržba

Při výběru podlahy máte na výběr hned několik variant, přičemž mezi ty nejčastější se řadí zejména betonové a anhydritové podlahy. Právě druhá z nich je čím dál tím častěji volena nejen stavbaři, ale i vlastníky rekonstruovaných budov. Jedním z hlavních důvodů je rychlá realizace podlahy, přičemž ji lze používat již po pár hodinách – k plnému zatížení je možné přistoupit až po čtyřech dnech.

Kromě toho jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození a vnějším vlivům. Zároveň jsou schopné odolat vysokým teplotám a změnám teploty, díky čemuž jsou vhodné i pro instalaci podlahového topení. Velkou výhodou je pak i jejich jednoduchá údržba, kdy nevytváří zbytečně prašné prostředí jako běžné betonové podlahy.

Skvělá volba i pro nízký rozpočet

Kromě snadné instalace nabízí anhydritové podlahy i cenovou dostupnost, kdy se cena jejich realizace pohybuje níže než u klasické betonové podlahy. Z hlediska rozpočtu se není třeba obávat, že byste museli investovat další prostředky do opravy podlahy, jelikož jen v minimu případů dochází k jejímu popraskání nebo poškození. V každém případě je důležité najmout si na její realizaci profesionální a zkušenou firmu, kterou je i Anhypodlahy, která nabízí kompletní služby od přípravy nezávazné nabídky až po vylití podlahy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *