I letos se koná ekologická soutěž E.ON Energy Globe. Do finále se dostalo šest nadějných projektů – hlasujte pro svého favorita

Společnost E.ON se již dlouhou řadu let nějak netají tím, že jí záleží na budoucnosti naší planety, a proto se neustále snaží hledat cesty, jak jí alespoň trochu ulehčit. Kromě změny svého přístupu se rozhodla podporovat i zajímavé ekologické projekty, které zlepšují život jak lokálně, tak i globálně. I v letošním roce se tedy mezi finalisty najdou opravdu nadějné projekty, které mají obrovský potenciál.

Letošní rok přinesl spoustu nadějných projektů

Ekologie a udržitelnost jsou hlavními tématy soutěže E.ON Energy Globe, která si dává za cíl najít každý rok ty nejlepší ekologické projekty. Ty následně získají finanční odměnu, s jejichž pomocí se mohou nadále rozvíjet. V letošním roce je ve hře výhra 300 000 Kč, která představuje opravdu důležitou finanční injekci pro začínající či rozvíjející se projekty.

Letošní ekologická soutěž již zná svých šest finalistů, kteří se budou ucházet o výhru. Prvním z nich je obec Kněžice, které se podařilo zajistit svým obyvatelům levné, a hlavně udržitelné vytápění. Zajímavý koncept nabízí i společnost Myco, která se rozhodla změnit průmysl s obalovými materiály – ty totiž vyrábí pouze z hub.

Třetí finalista společnost Savee nabízí řešení pro šetření na osvětlení i ve starších budovách a obec rybí nabízí svým obyvatelům kvalitní a ekologické čistění vody. Velmi zajímavý je i projekt Biotop raků v Rokycanech a nápad společnosti Wienerberger, která se zaměřila na integraci fotovoltaiky přímo do střešní krytiny.

Hlasovat bude možné až do konce září

V letošním roce jsou všechny projekty propagovány známými tvářemi, kterým leží na srdci ochrana přírody. O výherci totiž může rozhodovat každý, přičemž se lze zapojit i do slosování o zajímavé ceny včetně výletu balónem. Hlasovat je možné přímo na stránkách soutěže, a to až do konce září – vyhlášení se bude konat 22. října prostřednictvím České televize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *