Jak správně vybrat batoh pro prvňáka?

School Supplies Stationery Backpack  - vimbroisi / Pixabay
vimbroisi / Pixabay

Pro samotného prvňáka i jeho rodiče je nástup do školy velkou událostí, na kterou se většinou všichni chystají už několik měsíců dopředu. Ale teprve po pár týdnech pravidelné školní docházky můžeme ověřit, zda náš prvňák nosí správný batoh. Jak ho vybrat?

Dospělí jsou zvyklí stále něco nosit, a tak jim nepřijde zvláštní ani plná školní taška, která ale může vážit i několik kilogramů. Ty nosí každý den žák do školy i ze školy, a pokud nemá vhodný batoh nebo aktovku, přetěžuje záda a ničí si držení těla. Při výběru toho, v čem bude školák nosit učebnice, sešity, penál, svačinu, přezůvky a mnoho dalších věcí, bychom měli být pečliví. Problémy se zády a s držením těla má stále více dětí, a to už ve věku kolem šesti let. Na co se tedy zaměřit u školního batohu nebo tašky?

  •  Vyztužená a ergonomicky tvarovaná záda s perfektním odvětráváním, aby se batoh dobře nosil a záda se nepotila.
  • Nízká váha, ke všem školním pomůckám není nutné přidávat ještě vysokou váhu batohu.
  • Široké, pohodlné a polstrované ramenní popruhy s možností nastavení, které slouží k přitisknutí batohu na záda. Pak se školní batoh dobře nosí, sedí jak má a váha jeho obsahu je rozložena do ramen rovnoměrně.
  • Reflexní prvky zajistí dobrou viditelnost školáka i v šeru a ve tmě a zvýší tak bezpečnost.
  • Vnitřní organizér, která pomáhá lépe si poskládat všechny věci uvnitř
  • Pevný, voděodolný materiál musí zvládnout všechny dětské hry a dobrodružství i někdy ne zrovna jemné zacházení.

Důležitý je samozřejmě i vzhled, aby batoh školák nosil rád a líbil se mu. Při výběru bychom se tak měli poradit i s ním který design se mu více líbí, poslední slovo ale vždy musí mít zdraví. Pokud vše máme správně nastavené a batoh vybraný, poslední překážkou může být jeho chybné nošení. Je proto nezbytné vysvětlit prvňákovi, že batoh se nosí na obou ramenou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *