Aktovky ještě nejsou OUT. Jak vybrat model vhodný pro prvňáčka

Student Boy Studying School  - jmexclusives / Pixabay
jmexclusives / Pixabay

Dnes se móda většinou podřizuje sportovnímu vzhledu. To však neznamená, že by měly být staré dobré aktovky již definitivně zapomenuty. Naopak. Ukážeme vám, jak by měla vypadat ta nejlepší aktovka pro prvňáčky a jak ji vybrat.

Zaměřte se zejména na váhu

Všeobecně platí, že ty nejlepší školní aktovky pro prvňáčky mají opravdu nízkou hmotnost. U malých dětí, pravidelně docházejících do školy, je totiž znát každý gram navíc. Běžně se hmotnost takové aktovky pohybuje okolo 1 000 gramů, ovšem lze sehnat i modely, jež svou váhou nepřesahují 700. Mezi osvědčené značky patří například aktovky Topgal, Step by Step, Stil, Baagl, Ergobag apod.

Aby bylo na všechno dost místa

Ale nejenom nejlehčí aktovky pro prvňáčky jsou sázkou na jistotu. Pohlídejte si také, aby mělo dítě uvnitř nich vždy dostatek místa. Na cokoliv. Chtějte samostatnou kapsu na svačinu i na nápoje, a pokud možno také posuvnou dělící přepážku. Jedině ta vám zajistí, že se zvolený model vždy na sto procent přizpůsobí aktuálním potřebám vašeho dítěte.

Co ještě chtít? Určitě nastavitelné popruhy

Jde o požadavek společný pro aktovku i školní batoh pro prvňáčky. Popruhy je nutné upravovat nejenom podle výšky dítěte, ale i podle aktuální zátěže aktovky. A pojistěte si také, že se nastavená délka nebude během dne samovolně měnit, tedy povolovat. Nechcete přece, aby vaše dítě bolela záda už po několika hodinách.

Měli byste vědět: tvrdší a širší popruhy nejsou vhodné pro děti s úzkým rameny (a naopak).

Kvalitní batohy pro prvňáčky (a samozřejmě i aktovky) nabízí v tomto ohledu celou řadu pojistek, ale zároveň nebrání ve snadném užívání těchto nezbytných pomocníků. S trochou cviku tak zvládne vše potřebné nastavit i malé dítě. A kde si vybrat ze široké škály aktovek, batohů a dalšího školního příslušenství? Vyzkoušejte e-shop Baglik.cz. Vše tu najdete roztříděno v praktických a přehledných kategoriích a jako bonus vás potěší i dobré ceny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *