Jak vybrat vhodnou elektrocentrálu? A kdy ji budete potřebovat?

light, bulb, hanging

Elektrocentrála je neocenitelným pomocníkem pro každého, kdo občas vyrazí na odlehlé místo bez stabilního přístupu k elektrické síti. Stejně tak je ideální pojistkou tam, kde dochází k pravidelným výpadkům elektrického proudu. V následujících řádcích vám o elektrocentrálách prozradíme více užitečných informací.

Elektrocentrála nachází uplatnění v mnoha oblastech. Pořídit si ji můžete na chatu či chalupu. Stejně tak vám poslouží na stavebním místě, v dílně, případně jako záložní zdroj napájení v domácnostech. Elektrocentrála je důležitým vybavením nemocnic i letišť, kde zajišťují nepřetržitý přísun energie v případě nouze. Pro občasné použití vám přijde vhod půjčovna elektrocentrál Brno.

Jak vybrat elektrocentrálu?

Při výběru elektrocentrály je zásadní zvážit hned několik klíčových faktorů, abyste našli zařízení, které vám bude vyhovovat po všech stránkách.

Výkon

Výkon elektrocentrály je hlavní faktor, na který byste se měli ohlížet. Pro běžné spotřebiče, jež nemají velké nároky na energii, postačí elektrocentrála s výkonem okolo 1 až 2,5 kW. U náročnějších zařízení, mezi něž patří mrazničky nebo chladničky, je potřeba počítat s vyšším výkonem, který může být až desetkrát větší než jejich běžná spotřeba uvedená v manuálu.

Spotřeba paliva

Spotřeba paliva je uváděna v litrech na motohodinu a závisí na výkonu elektrocentrály. Například zařízení s výkonem 0,6-1 kW spotřebuje přibližně 0,5 litru paliva za hodinu, zatímco výkonnější modely s výkonem 5-6 kW mohou spotřebovat až 2,5 litru za hodinu.

Druh paliva

Benzínové elektrocentrály jsou ideální pro menší, jednofázové a třífázové spotřebiče. Obecně jsou lehčí, menší a vhodné pro krátkodobé a nenáročné použití.

Dieselové elektrocentrály jsou určeny k dlouhodobé a vyšší zátěži, proto jsou robustní a těžší. Najdete je na stavbách i jako záložní zdroj pro nemovitost.

Akumulátorové elektrocentrály se nabíjejí ze sítě a charakteristické jsou tichým chodem. Doporučují se pro přístroje citlivé na výkyvy proudu.

Podívejte se na nabídku půjčovny B Energy, která se na elektrocentrály zaměřuje.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *