Nadrozměrná přeprava a její specifika

Traffic Jam Highway  - MonikaP / Pixabay
MonikaP / Pixabay

Jak si představit správně provedenou nadrozměrnou přepravu? Rozhodně to není tahač, který se z žádné strany nevejde na silnici. Naopak. Na přepravování břemen musí být kladena maximální pečlivost, aby do svého cíle dorazila zcela bez poškození.

Jak na extrémní náklady

Každá správná spedice vám hned na úvod řekne, jak velké náklady jí můžete svěřit. Stanovená pravidla a omezení jsou bohužel neměnná zejména co se týče jízdy po pozemních komunikacích. Tam je nadměrná přeprava  omezena nejvíce. A jaké jsou limity?

  • váha 48 tun (výjimku má dřevo, u kterého můžete vézt 52 tun),
  • délka soupravy nesmí přesáhnout 30 metrů
  • a výška 4,5 metru.

Jak vypadá plánování přepravy

Je samozřejmě jasné, že takový náklad se nevejde na jen tak ledajakou silnici. Kvalitní spediční firma se proto musí postarat i o plánování trasy. A nezáleží na tom, jestli ji čeká přeprava stavebních strojů nebo třeba stavebního materiálu.

Počítat se musí s maximální nosností silnice a mostů v daném místě, výškou pojezdů, šířkou problematických nájezdů atd. Nečekejte tedy, že bude vše hotovo za pár hodin. Naopak. Skutečně kvalitní naplánování se počítá na dny, svůj požadavek tedy vždy předkládejte s dostatečným předstihem.

Mnoho zásilek musí putovat v noci

Za všech okolností je pak samozřejmě třeba se vyhnout přílišnému omezení dopravy. Právě proto se většina podobných zásilek vydává na svou cestu výhradně v noci. A ještě obtížnější je plánování přepravy do zahraničí.

Věřte nám, že jindy téměř proklínaná přeprava zemědělské techniky je proti tomu slabým čajíčkem. Mezinárodní nadrozměrná kamionová přeprava protínající několik státních hranic se musí vyrovnávat s mnoha dalšími omezeními. Důležitá je znalost místních předpisů, schopnost se domluvit a rovněž nutnost kontaktu příslušných úřadů. Hledáte spolehlivého partnera, který si se vším dokáže poradit na jedničku díky svým dlouholetým zkušenostem? Pak vsaďte na Easylogistics.eu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *