S kamny můžete za vytápění i ušetřit. Jak byste měli postupovat při výběru kouřovodu?

S rostoucími cenami energií se čím dál tím více lidí obrací na levnější způsoby vytápění, kam spadají i klasická kamna. Jejich instalace navíc není nějak zvlášť složitá, díky čemuž je lze pořídit do všech staveb s funkčním komínem. Kromě klasických kamen jsou dostupné i zajímavější modely, včetně moderních krbových kamen nabízejících skvělý design a vysokou výhřevnost.

Při výběru dbejte hlavně na kvalitu materiálu a zpracování

Klasická i krbová kamna se těší stále větší oblibě, a to mezi širokou škálou domácností. Někteří si pořizují kamna za účelem vytápění či jako pojistku pro případ, že déle nebude fungovat elektrická síť, jiní si je zase pořizují pro moderní vzhled. Ať se řadíte do kterékoliv skupiny, vždy byste měli dbát na výběr opravdu kvalitních kamen – ta se vám odvděčí svojí vysokou výhřevností a také životností, která může často přesáhnout i deset let.

Kamna byste měli vybírat v první řadě podle jejich výkonu a objemu místnosti určené k vytopení. Běžně vám 1 KW vytopí zhruba 20 až 40 m3, přičemž velmi záleží na tom, zda je daná stavba správně zateplená – u starších a nezateplených staveb bude rozsah vytápění výrazně nižší. Pozornost věnujte i kvalitě použitých materiálů a samotnému zpracování kamen, které by nemělo už na první pohled působit ledabyle. To samé musí splňovat i kouřovody, jejichž poškození vede i k velkým nepříjemnostem.

U atypických prostor je lepší kouřovod na míru

Právě kouřovod v mnohých případech představuje velký problém, a to hlavně u místností s atypickými rozměry. V nich je velmi složité umístit kamna tak, aby bylo možné kouřovod jednoduše zavést do komína. S tím vám však může pomoci specializovaná firma, která vám vyrobí kouřovod na míru. Jednou z takových je i firma Kamnárna.cz, kde pořídíte vše od kamen, teplovzdušné výměníky, příslušenství a doplňky až po grily.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *