Srovnání půjček: Vyplatí se nabídka družstevní záložny?

Creditas půjčky
kschneider2991 / Pixabay

Kromě bankovních ústavů působí v ČR i celá řada družstevních záložen. Tyto družstevní záložny nabízí leckdy srovnatelné služby jako klasické banky. Jednou z největších družstevních záložen byla ještě donedávna družstevní záložna FIO. Ta se ale přeměnila na banku. Jako banka nyní pokračuje úspěšně v podnikání především díky nabídce výhodného spořícího účtu nebo bankovního účtu zdarma a bez poplatků.

Obecně ale družstevní záložny nemají v ČR příliš dobrou pověst. Za to může historie. V 90 letech, při privatizaci po pádu komunismu vznikla velká řada družstevních záložen. Hodně z nich pak zkrachovalo a jejich klienti přišli o peníze. Od té doby se ale mnoho změnilo. Družstevní záložny nyní podobně jako banky podléhají dohledu ČNB a platí pro ně poměrně přísná pravidla a zákony. Navíc služby, které poskytují, jsou leckdy výhodnější než ty co nabízí banky (nižší nebo žádné poplatky, lepší úrokové sazby a další).

V následující části tohoto článku, se podíváme, jaká je aktuální situace v nabídce úvěrů mezi družstevními záložnami. Pro naše stručné srovnání jsme si vybrali tři různé nabídky. Jedna je od družstevní záložny Creditas, druhá od družstevní záložny Moravský peněžní ústav a jako třetí se podíváme na nabídku družstevní záložny WPB Capital.

Družstevní záložny – úvěry a půjčky

Družstevní záložna Creditas nabízí několik finanční produktů. V její nabídce najdeme běžný účet (podobný jako ten v bance), spořicí účet, termínovaný a spořící vklad nebo i půjčky. Creditas půjčky zahrnují především zajištěný spotřebitelský úvěr. Ten tato družstevní záložna nabízí až do výše 1 880 000 Kč se splatností na 10 roků. Podmínku získání úvěru od této družstevní spořitelny je zástava nemovitosti – ručení obytnou nemovitostí nebo nějakým vkladem či i jinou formou.

Družstevní záložna Moravský peněžní ústav má ve své nabídce také celou řadu služeb, jaké nabízí klasické banky. Nabízí jak běžný účet s internetovým bankovnictvím, tak i možnost výhodného spoření, směnárenské služby nebo úvěry a financování. Úvěr od Moravského peněžního ústavu s názvem „Výhodný úrok“ nabízí roční úrokovou sazbu jen 5,9%. Úroková sazba je garantovaná na 2 roky. I zde se jedná o zajištění úvěr – žadatel o půjčku ručí nemovitostí nebo jiným movitým či nemovitým majetkem.

Poslední družstevní záložnou v našem stručném přehledu je WPB Capital. I tato záložna nabízí běžný účet, spoření nebo úvěry. V nabídce WPB Capital určené pro běžné občany najdeme hypotéky pro cizince a nebankovní americké hypotéky. V obou případech (jak u hypotéky pro cizince tak i u nebankovní americké hypotéky), půjčuje WPB Capital až 70% z ceny zastavené nemovitosti. Úroková sazba je 8,5% a splatnost může být sjednána až na 20 let. Výhodou je to, že záložna akceptuje i záznamy v registru dlužníků. Takže zde mají šanci získat úvěr i ti, kterým by banka nepůjčila.

Máte-li zájem o další srovnání úvěrů a půjček, podívejte se na podrobný přehled více než 80-ti různých nabídek od bank, nebankovních společností a družstevních záložen. Podrobné srovnání půjček najdete zde.

You may also like...