Cena vs. kvalita aneb jak vybrat ideální vchodové dveře?

Hliníkové alebo plastové vchodové dveře
Hliníkové alebo plastové vchodové dveře

Výběr vhodných vchodových dveří patří k nejdůležitějším činnostem při zařizování nového domu či bytu. O jejich estetické stránce máme většinou docela jasnou představu, zatímco kritéria funkčnosti a praktičnosti nám tak trochu podkluzují mezi prsty. Poradíme vám, jak na výběr vchodových dveří, aby nebyl plný nepříjemných ústupků a kompromisů.

Zaměřeno na materiál

Ještě, než navštívíte nejbližší hobbymarket nebo e-shop s výplněmi stavebních otvorů, uvědomte si, že nákup vchodových dveří je investice na celý život. Šetřit se proto rozhodně nevyplácí. Na druhou stranu však nemusíte kupovat to, co nutně nepotřebujete. Například kovové vstupní dveře s nejvyšší bezpečnostní třídou běžná domácnost jen těžko využije a jejich pořizovací cena se často rovná třeba vybavení obývacího pokoje.

Tradice jménem dřevo

Ve stavebnictví se dřevo používá již stovky let. Vchodové dveře z prken se vyznačují skvělými estetickými vlastnostmi a značnou odolností. Při správné instalaci jsou tvarově stabilní, vadí jim však prudké změny teplot nebo vlhké prostředí. Chybí-li jim správná péče ve formě každoročního moření či impregnace, brzy přijdou o svůj atraktivní vzhled. Z tohoto důvodu bývají spíše užívány v interiérech.

Výhody plastových dveří

Vchodové plastové dveře na údržbu tak náročné nejsou. Naopak – mohou se pochlubit velmi dlouhou životností a skutečně pestrou škálou konečného vzhledu. Skvěle izolují a pokud vám vadí jejich nízká váha, dají se skvěle doplnit třeba moderními výplněmi ze sklolaminátu, jež odolají všem nežádoucím návštěvníkům. Kladné body získávají hliníkové nebo plastové vchodové dveře také díky své přívětivé ceně.

Hliník jako materiál pro fajnšmejkry

Na závěr jsme si nechali nepříliš časté vchodové hliníkové dveře. V běžných domácnostech je totiž příliš často nepotkáte. Vyhledávají je spíše nároční zákazníci, kteří dbají na dlouhodobě atraktivní vzhled, téměř neomezenou životnost a vysoké zabezpečení vnitřních prostor. Z hlediska užitných vlastností jde jednoznačně o nejlepší řešení, ze souboje cena vs. kvalita však o mnoho lépe vychází dveře plastové. Pamatujte na to, až budete kupovat ty své!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..