Cestovní láhev na pití: 5 rad a tipů, jak na její správný výběr

sea, message in a bottle, bottle

Pokud často cestujete nebo sportujete, neobejdete se bez kvalitní cestovní láhve. Tu budete mít neustále po ruce, díky čemuž budete moci dodržovat pitný režim. Výběr opravdu kvalitní láhve však nemusí být tak jednoduchý, jak bys se mohlo na první pohled zdát. Následujících 6 rad a tipů vám pomůže rozhodnout se správně.

Materiál lahve

Materiál lahve je zásadní pro její výběr. Nejčastěji narazíte na láhve na pití z plastu, nerezu a skla. Pokud dáváte přednost lahvím z plastu, dejte si pozor na to, aby neobsahovaly škodlivé látky, jako jsou BPA, ftaláty a PVC. Lepším řešením jsou lahve z nerezu nebo skla, které jsou odolné a snadno se udržují.

Objem láhve

Velikost lahve je důležitá zejména pro ty, kteří cestují na delší vzdálenosti. Pokud potřebujete láhev pro kratší výlety nebo do práce, stačí vám láhev na pití s menším objemem – vhodné jsou například varianty 0,5 nebo 0,75 litru. Pokud ale potřebujete lahve na delší výlety nebo na sportovní aktivity, zvolte raději láhve s objemem přesahující 1 litr.

Typ uzávěru

Existují různé typy uzávěrů lahve. K běžně používaným patří šroubovací uzávěry, uzávěry na stisknutí a uzávěry s pitím z průduchu. Každý z těchto typů má své výhody a nevýhody, přičemž nejpreferovanější jsou obvykle uzávěry na stisknutí, jež nabízí i pohodlné pití.

Těsnost uzávěru

Důležitým faktorem pro správný výběr lahve je také těsnost uzávěru. Pokud je uzávěr špatně uzavřený, může docházet k nechtěnému úniku tekutiny. Proto je důležité zvolit lahve s kvalitním a pevným uzávěrem, jež bude těsnit i při otočení láhve vzhůru nohama.

Údržba lahve

Údržba lahve je důležitá pro zachování hygieny a také udržení její dlouhé životnosti. Pokud není láhev na vodu dostatečně vyčištěná, mohou se v ní hromadit bakterie a plísně. Proto volte láhve, které se snadno udržují, například takové, které je možné mýt v myčce nádobí. Pokud hledáte kvalitní lahve na pití, můžete navštívit i e-shop Tescoma, jež nabízí široký výběr lahví různých velikostí, materiálů a designů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *