Chcete se začít zdravě stravovat? Vyzkoušejte těchto 5 jednoduchých receptů

doner, kebab, turkish specialty

Zdravý životní styl začíná v kuchyni. Správná strava je základem pro udržení naší kondice a dobrého zdraví. Hledání opravdu zdravých receptů však nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud tedy hledáte inspiraci na jednoduché, chutné a zdravé recepty, máme pro vás 5 skvělých nápadů, které stojí za vyzkoušení.

Čočka na kyselo

Čočka nabízí jedinečnou a lahodnou alternativu pro vegetariány. Pro přípravu této lahodné pochoutky budete potřebovat červenou nebo zelenou čočku, cibuli, máslo, mouku a koření podle svého vkusu. Svařte čočku spolu s jemně nakrájenou zeleninou a vše zahustěte jíškou. Čočka na kyselo by měla být doplněná také kyselými okurkami nebo ztraceným vejcem.

Domácí kebab

Kebab se těší velké oblíbě nejen mezi gurmány, ale i návštěvníky fastfoodů. Tento pokrm si však můžete doma připravit i svépomocí. Pro jeho přípravu potřebujete 500 g hovězího masa, 50 g kvalitní fety, jedno čerstvé vejce, jemnou cibulku, lahodný česnek a bohatou směs aromatických koření. Jednoduše tyto ingredience důkladně promíchejte, následně je opatrně připevněte na dřevěnou špejli a vložte do trouby.

Kysané zelí s tofu

Kysané zelí je bohaté na probiotika a vlákninu, které jsou pro naši trávicí soustavu velmi prospěšné. Proto jsme si po vás připravili jednoduchý recept, kdy zelí zkombinujete s tofu. Nakrájejte tofu na kostičky a orestujte na pánvi bez tuku, dokud není lehce zlatožluté. Přidejte kysané zelí a chvíli vše restujte společně – do 5 minut máte hotovo. Pokud hledáte opravdu kvalitní tofu, můžete zvolit tofu od Nature’s promises, které lze zakoupit ve všech prodejnách Albert.

Buřtguláš se zeleninou

Buřtguláš je oblíbeným jídlem plným chutí a vůní. Abyste ho udělali zdravějším, nahraďte klasické vepřové buřty kuřecími nebo krůtími buřty s nižším obsahem tuku – opět můžete zvolit kvalitnější alternativu od Nature’s promises. Přidejte do hrnce nakrájenou cibuli, papriku a rajčata. Vložte do hrnce nakrájené buřty a nechte vařit alespoň 20 minut.

Zeleninová quinoa

Quinoa je bohatá na bílkoviny, vlákninu a minerály. Pro tento recept vařte quinou podle návodu na obalu. Na pánvi si orestujte zeleninu podle svého výběru, vhodná je paprika, cuketa, lilek nebo špenát. Přidejte vařenou quinou, zamíchejte a máte hotovo.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *