Potřebujete během vaření ušetřit čas? Vyzkoušejte naše tipy na rychlé a chutné obědy či večeře

Vaření představuje pro velkou část lidí nutné zlo, kterým si musí minimálně během víkendu projít. Pokud navíc chcete trochu ulehčit svému rodinnému rozpočtu, budete muset trávit v kuchyně ještě více času. Naštěstí existuje celá řada chutných receptů, s nimiž rychle ušetříte čas a i peníze. Z dlouhodobého hlediska si tak můžete vytvořit udržitelný a zároveň pestrý jídelníček.

Plánujte si vaření na několik dní dopředu

Pokud chcete trochu ušetřit, určitě byste se měli zaměřit i na svůj každodenní jídelníček. Prvním krokem je samozřejmě ukončení návštěv restaurací či fastfoodu, což už vám částečně dokáže ušetřit nemalé částky v rozpočtu. Na druhou stranu se však musíte naučit, jak si plánovat svůj domácí jídelníček a zároveň každodenní vaření skloubit i s ostatními povinnostmi či dokonce koníčky.

Nejlepší je si jídelníček plánovat na několik dní dopředu, a to ideálně na celý týden. Podle takového jídelníčku si pak lze plánovat i samotné nákupy. Samozřejmě se nebojte vzít do ruky i leták od tuzemských supermarketů, díky čemuž můžete ušetřit nemalé částky s potravinami v akci. Vhodné je si každý recept podrobně rozepsat a případně dražší položky zaměnit levnějšími variantami.

Zkoušejte jednoduché a pestré recepty

Nejlepší strategií během plánování jídelníčku je vybírání receptů, jejichž vaření je především jednoduché, ale jsou i pestré. Nikomu nebude chutnat recept, který bude muset jíst každý den. Právě proto je lepší vytvořit si vlastní zásobník rychlých receptů, s nimiž můžete svůj jídelníček obměňovat.

Skvělou volbou jsou například palačinky recept, a to jak ty slané, tak i sladké. Dobrou volbou jsou i různé omáčky, které je obvykle možné uvařit během pár desítek minut, a navíc u nich nemusíte stát po celou dobu vaření – jinou volbou je například rajská omáčka, k níž je možné přiložit těstoviny či klasický knedlík.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *