Pletení: Jaké vybrat jehlice?

knitting, handwork, hobby

Ruční práce jsou stále oblíbenějšími aktivitami, jež mohou být jako hobby, nebo lidé i prodávají své výrobky na různých design marketech. Chcete objevit krásu pletení? Mít krásně měkoučký svetr, designovou šálu, skvostnou čepici či stylové rukavice, které nemá nikdo jiný, to je výzva. Jakou potřebujete výbavu?

Výměnné jehlice KnitPro – snadné pletení

Pletení je nejen kreativní, ale relaxační činností. Jemné cinkání jehlic o sebe a postupně rostoucí plocha vámi vybraného kousku. Radost výrobku přesně podle vašeho gusta požitek jen umocní. Jen si vezměte, že z pouhé dlouhé příze v klubku zhotovíte celé oblečení. Jak se vybavit? Vsaďte na výměnné jehlice KnitPro, které jsou kruhové. Jejich předností je skutečnost, že mají hladký povrch a vlněná očka při posouvání nijak nedrhnou. Další výhodou je jejich lehkost, skvěle se tak s nimi pracuje. Pletení se nezdá náročné, ale pokud tuto činnost provádíte pár hodin, mohou vás z těžších jehlic bolet ruce. Zabrat pak dostává zápěstí, karpály, dokonce i prsní svaly vás mohou bolet jako po cvičení. Jde sice o jemný pohyb, avšak po hodinách monotónní aktivity se to na svalech a šlachách projeví. I proto je důležité, abyste měli lehké, kvalitní jehlice, jež vám manipulaci usnadní.

Praktická sada háčků na háčkování

Z řetízků vlny se dá rovněž vytvořit celý šatník. Háčkování je další ruční technika, s jejíž pomocí docílíte jiného vzoru než u pletení. Je jemnější, takže háčkování vám umožňuje vytvářet více výrobků, dokonce z různých materiálů a může jít i o doplňky do bytu. Z tvrdší příze si lze vyrobit ozdoby, přívěsky, dečky, pro zpevnění můžete daný kousek naškrobit. Kdo je zručný, vyrobí si nádherné šperky, které budou jako z krajky. Sady háčků na háčkování se vám tedy mohou hodit, pokud budete chtít rozvíjet svůj kreativní um. Bohatou nabídku příslušenství pro tyto kreativní práce naleznete na webu Propleta.cz, kde je velký výběr pomůcek právě pro pletení i háčkování.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *