Workout hřiště? A proč ne!

Workout Man Training Sports  - Gabin_Vallet / Pixabay
Gabin_Vallet / Pixabay

Možná jste si všimli, aby taky ne, že stále častěji vedle dětských hřišť, pískovišť či jen tak uprostřed zelené louky rostou takzvaná Workout place. Tedy místa, kde najdete několik cvičících a posilovacích nástrojů přímo v přírodě pod širým nebem.

Většinou se jedná o kovové jednoduché hrazdy, bradla či kola, kde si zacvičíte pouze s vlastní vahou. Jsou vhodná pro úplně každého bez rozdílu věku, pohlaví, kondice či fyzické síly.

Je to pro vás skvělá příležitost, ať již běžíte jen tak kolem, nebo si sem míříte cíleně zacvičit.

Kde se vzaly, tu se vzaly…

Tyto venkovní posilovny jsou inspirované americkým trendem osmdesátých let, kdy se stavěla tato místa pro lidi z chudších poměrů, kteří si nemohli dovolit navštěvovat komerční posilovny. Šlo o snahu podpořit je v pohybu a dát jim příležitost trénovat. Nyní se jedná o novodobý trend na podporu zdraví obyvatel.

Pravděpodobně v těchto místech nepotkáte trenéra, který vám sestaví plán na míru a bude dohlížet na správnost prováděných cviků. Ale i přesto mají tato hřiště množství výhod. Jaké to jsou?

  • jedná se o velmi ekonomický způsob cvičení
  • v jaký čas a jak dlouho budete cvičit, záleží jen na vás
  • přístupné jsou celoročně
  • máte pohyb na čerstvém vzduchu
  • na internetu naleznete velké množství videí, jak správně jednotlivé nástroje používat a vytvořit si tak vlastní cvičební plán
  • zajímavým tipem může být i to, že pokud nemáte workout hřiště daleko, můžete si také přibrat pomůcky z vlastních zásob a doplnit tak sestavy – kettlebellyčinkyposilovací gumy.

Co si určitě ale ještě vezměte s sebou je ručník, láhev s vodou na pití a nějaká případná dezinfekce na otření rukojetí strojů.

Jediná drobná nevýhoda je snad jen rozmar počasí a pocit studu, kdy na vás kolemjdoucí prostě zírají.

Hoďte ale stud za hlavu a vyrazte! Vaše tělo vám poděkuje a vaší hlavě pohyb na čerstvém vzduchu prospěje zrovna tak. Tak přivítejte i vy jaro v pohybu!

Workout Man Training Sports - Gabin_Vallet / Pixabay

Workout hřiště? A proč ne!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *