Sestavte si nerezové zábradlí svépomocí

staircase, stair, wooden

Nerezové zábradlí se těší velké oblibě, perfektně se hodí k moderně zařízeným domům, dá se instalovat k venkovnímu, ale i vnitřnímu schodišti. Nerez vypadá dobře se sklem či dřevem, takže fantazii se meze nekladou.

Designéři se předhánějí v různých variantách. Nerezové zábradlí zapadá nejlépe do minimalistického stylu. Existují spousty modelů, které působí vzdušně, mohou mít lankovou výplň nebo výplň z ploché pásoviny, svislou i vodorovnou. Ty nejlepší designové kousky tvoří profíci s dlouholetými zkušenostmi, a tím myslíme jak designéry, tak řemeslníky, kteří návrh převedou do reality. Pěkné nerezové zábradlí si však vyrobíte i svépomocí, patříte-li mezi zručnější kutily.

Co potřebujete pro jednoduché nerez zábradlí?

Jestliže si chcete vytvořit zábradlí svépomocí, něco ušetřit, zabavit se a vytvořit produkt, na který budete moct být hrdí, nakupte díly a pusťte se do práce.

Budete potřebovat:

  • nerezové sloupy,
  • nerezové (dřevěné) madlo,
  • výplň (lanka, trubky, skla, plech).

Než se ale vůbec pustíte do výběru, ohlídejte si rozměry předepsané normami. Pokud vaše zábradlí nebude odpovídat vyhlášce č. 137/1998 Sb, vaše stavba nebude zkolaudována. Přehledně má požadavky na svém webu vypsané brněnská společnost Kovoinox. Jste povinni dodržet určitou výšku zábradlí, vzdálenost mezi výplněmi a pevnost. Detaily si přečtěte přímo na webu Kovoinox.

Jednoduchým řešením je stavebnice

Kovoinox prodává nerez polotovary, samostatně si tedy pořídíte nerezové L profily, sloupky a další součásti. Chcete-li si trochu usnadnit práci, pořiďte si hotovou stavebnici zábradlí. Ta je sestavená samozřejmě tak, aby splňovala veškeré normy. Komponenty k sobě pasují, takže nemusíte řešit jejich kompatibilitu, pouze si zkrátíte madlo na přesnou míru a délku lanek či prutů. Stavebnice jsou cenově dostupné, výsledek přitom vypadá velmi elegantně. Vlastní zábradlí si zvládnete vytvořit i vy!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *