Dražby nemovitosti se nemusíte bát, na realitním trhu již patří ke standardům

Confiscation House Car Auto  - mvezokaramchandhay / Pixabay

Není tajemstvím, že se ceny nemovitostí  neustále zvyšují. Cesta k novému vysněnému bydlení tedy zdánlivě není otevřena každému. A přitom stačí se jen pořádně rozhlédnout okolo sebe a dost možná získáte svou vlastní nemovitost mnohem dříve, než si myslíte.

Stačí pouze jít tam, kde probíhají dražby nemovitostí. Ne, nebojte se. Dnes už není nutné chodit osobně a úřad a dohadovat se s desítkami dalších zájemců. Vše potřebné je rovněž možné vyřídit on-line. A to jednoduše přes portál dražeb nemovitostí.

Mají dražené nemovitosti nějaká rizika?

Jde o objekty, které byly předchozím majitelům zabaveny z důvodu neplnění jejich závazků vůči bankám nebo jiným věřitelům. Řada lidí se tak oprávněně ptá, zda s takovou nemovitostí nekupuje i onoho pověstného zajíce v pytli. Nepřihlásí se poté banky o své pohledávky?

Obavy tu však nejsou na místě. Pokud  řešíte dražby a exekuce nemovitostí přes skutečné specialisty, pak vám žádné podobné riziko zaručeně nehrozí. Oni si už pohlídají, aby vše proběhlo přesně tak, jak má. Vy tedy dostanete již „čistý“ dům, byt či třeba pozemek, který můžete rovnou začít používat. Opravdu se v něm neskrývají žádní kostlivci, kteří by na vás po několika měsících nebo dokonce letech vyskočili ze skříně.

Jak výhodná je dražba nemovitostí?

A proč se v této souvislosti mluví o dostupnějším bydlení? Důvod je zcela prostý. Cena dražených nemovitostí totiž začíná na dvou třetinách jejich hodnoty (u neprodaných kusů může tato částka spadnout dokonce ještě níže). Výše finální ceny pak záleží na tom, kolik zájemců bude mít o daný objekt zájem.

Podmínka je jediná – u exekuční dražby nemovitostí je nutné složit předem přiměřený poplatek. Ten se v případě vaší výhry použije jako záloha. A co se stane, pokud souboj o zvolený dům nebo byt nevyhrajete? Pak se vám peníze vrátí v plné výši, vůbec nic tedy neriskujete. A kde najít aktuální nemovitosti v dražbě? Jděte ke specialistům na stránky Drazba-nemovitosti.com.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *