Vitamín C – jeden z nejdůležitějších vitamínů pro naše tělo

Fruit Lemon Citrus Harvest  - alffarr / Pixabay
alffarr / Pixabay

Období chřipek a nachlazení se blíží, a právě proto je důležité posílit svou obranyschopnost a celkově organismus ještě před příchodem vážnějších potíží pořádně nastartovat.

Skvěle nám v tom pomůže jeden z nejčastěji zmiňovaných vitamínů – vitamín C. Jak potvrdily mnohé studie, je velmi důležitý pro náš imunitní systém. Koneckonců kupříkladu v citronech se tradičně uplatňuje proti infekcím a nachlazení. Kromě toho se tato významná živina podílí i na dalších přibližně 15 000 metabolických procesech v lidském těle.

Vitamín C jako antioxidant

Na prvním místě je vyjma posílení imunitního systému nutné zmínit jeho antioxidační působení. Jednoduše řečeno – chrání naše buňky proti škodlivým volným radikálům (což jsou odpadní produkty metabolismu), které by je mohly poškodit. Na podzim je tato činnost opravdu důležitá – mnohem důležitější než na jaře, během něhož je také doporučováno užívání nejrůznějších doplňkových vitamínových přípravků.

A proč? Nesmíme zapomenout, že se jejich množství se výrazně navyšuje prostřednictvím nadměrného slunění. Kromě toho se na jejich větší produkci podílí mimo jiné i kouření, nadměrná konzumace alkoholu a nesprávný životní styl.

Pomoc i v mnoha jiných zdravotních aspektech

Kyselina askorbová alias vitamín C má však v našem těle i mnoho jiných funkcí. Podílí se mimo jiné i na:

  • produkci hormonů,
  • tvorbě neurotransmitterů,
  • stimuluje odbourávání histaminu a pomáhá tak při alergických reakcích,
  • napomáhá přirozené obnově kolagenu,
  • tvoří důležitou součást našich měkkých tkání (zejména pak dásní),
  • je důležitá pro dobrý zrak
  • a neobešel by se bez ní ani správný růst a vývoj cév a kosti.

A jak si vybrat ideální přírodní produkt pro každodenní užití? Nejlepší působení nabídne v kombinaci s těmi správnými složkami. Přírodní doplněk stravy vitamín C od české společnosti Naturvita.cz před zimou výhodně nakoupíte na stránkách Gigalekarna.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *