Kratom je mezi bylinkami stále oblíbenější, víme proč

Kratom je obecný název pro rostlinu, jež se pyšní vědeckým názvem Mitragyna speciosa. Jedná se o strom původem z jihovýchodní Asie a pro lidské zdraví může mít mnoho využití. I proto je rekreační užívání kratomu stále populárnější.

Domorodci mají o jeho užití jasno. Podle nich má silný vliv na úzkost, náladu a hladinu energie během dne. Pokud se kratom užívá správně, pak především snižuje úroveň úzkosti a lidé se cítí šťastní, silní a aktivní s chutí pracovat.

Jak se vlastně kratom používá

Zejména thajští dělníci na něj nedají dopustit. Používají ho, aby vydrželi dlouhý den v práci bez větších obtíží. Na trhu najdeme několik druhů kratomu. Mezi ty nejběžnější patří:

  • Bali
  • Thai
  • Malajsie
  • Maeng Da

Co do účinných látek se však navzájem velmi podobají. Pokud hledáte nejlepší kratom, najdete v něm především množství alkaloidů, o nichž se předpokládá, že pozitivně působí na imunitní systém a podílí se na snižování krevního tlaku. Jejich účinky zatím nejsou vědecky prokázané, ale je jisté, že známý epikatechin působ jako opravdu silný antioxidant. Ten najdeme mimo jiné také v opravdu kvalitní hořké čokoládě nebo zeleném čaji.

Záleží na jeho použití

Velmi zvláštní je na kratomu fakt, že své uživatele dokáže povzbudit, ale naopak i zcela utlumit. Vždy záleží jen na jediném – na velikosti dávky, která je užita. Bohužel k němu vzniká poměrně rychlá tolerance, takže při častém užívání je třeba jeho konzumované množství zvyšovat. Přesto však na něj mnozí lidé nedají dopustit a dnes ho již najdeme i v mnoha obchodech se zdravou výživou.

Vždy je tedy dobré probrat klady a zápory užívání kratomu se svým lékařem, který vám dokáže poradit s dávkováním i vhodností této bylinky právě pro vaše potíže. Chcete vědět víc a rádi byste porovnali produkty dostupné na českém trhu? Vyzkoušejte Ecoblog, který se na problematiku zdraví z přírody (a mnohá další aktuální témata) zaměřuje.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *