Hliníková okna – jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

milivanily / Pixabay

V době, kdy nejčastější nabídku řemeslnických firem tvoří levná eurookna s pochybnými parametry, se může zdát, že dostupná kvalita na našem trhu jednoduše neexistuje. Pokud se však oprostíte od požadavku na co nejnižší cenu a zamíříte k oknům z hliníku, otevře se před vámi skutečně široká paleta možností a dostupných výhod.

3× ANO pro praktičnost

Začneme ryze praktickými a především funkčními výhodami. Na prvním místě musíme jmenovat vysokou odolnost, kterou hliníkové dveře i okna oplývají. Poradí si s extrémním počasím na horách i vysokými teplotami v nížinách, a to mnohem lépe než plast a dřevo.

Oceníte také jejich nízkou hmotnost. Bývají lehčí než jejich srovnatelně velcí souputníci z řad běžných oken, takže tolik nezatěžují konstrukci domu.

Kvalitní hliníková okna vás potěší také svou snadnou údržbou. Nevyžadují pravidelné natírání a vyčistíte je za pomoci běžně dostupných úklidových prostředků. Navíc netrpí na skvrny od oleje či jiných chemikálii, takže se pravidelného promazávání pantů nebo těsnění nemusíte bát.

Okna, která vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům

Hliník vyniká svou snadnou zpracovatelností. Není tedy třeba se uchylovat k masivním rámům a vy tak svému bydlení můžete dopřát lehkou a vzdušnou konstrukci oken s maximální plochou propustnosti světla. Hliník se navíc skvěle hodí do moderního i klasického stylu.

Není také problém navrhnout velikost okna nebo třeba atypické střešní světlíky přesně podle vašich požadavků. Snadno tak vytvoříte třeba pás vzájemně navazujících oken na sluneční straně domu či velkoryse řešený vstup na verandu. Hliník se navíc ani při takovémto použití časem nedeformuje ani neztrácí na své kvalitě. Za vynaložené finance tak získáte okna, jež budou bez potíží sloužit i dalším generacím

Nevýhody jsou minimální

Při nákupu hliníkových oken je třeba počítat s vyšší cenou, která se vám však vrátí v podobě skutečně dlouhodobé užitnosti. A horší tepelnou izolaci (oproti dřevu nebo plastu) snadno vyvážíte pořízením hliníkových rámů té nejvyšší kategorie. Přibližnou cenu kvalitních hliníkových oken pro svou nemovitost si můžete spočítat třeba na stránkách Pruniwerk.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *