Hliníková okna: moderní řešení nebo jen zbytečný luxus?

milivanily / Pixabay

Záleží vám na dostatku přirozeného světla v domě? Milujete spojení moderních technologií s prvky tradiční „obyčejné“ architektury? Začněte výběrem těch správných oken.

Hliníková okna se mohou pochlubit benefity v podobě elegantního nadčasového designu spolu se skvělou pevností a odolností, ale co jejich tepelná propustnost? Zapomeňte na mýty o mizerné tepelné izolaci hliníku jako takového. Moderní postupy a kombinace vhodných materiálů si s ní dokáží poradit.

Životnost hliníku vás překvapí

Plastová okna jsou pověstná svou nízkou cenou a skvělými izolačními vlastnostmi. Nemělo by však jít o jediná kritéria výběru. Plastová okna se například nehodí pro velké zasklené plochy – hliník je oproti nim stabilnější, a méně se deformuje. Hliníkový rám nemusí být tak masivní jako jeho plastový kolega, takže získáte více zasklení na stejné ploše. A životnost? Podívejte se sami:

  • plastová okna 35-50 let,
  • hliníková okna 80-100 let.

Hliník si rozumí s jakoukoli výstavbou

Dnes jsou k dostání i hliníková okna určená pro pasivní a nízkoenergetické domy. Příkladem může být řada Heroal s velmi dobře vytepleným rámem a technologií eliminující vznik tepelných mostů nejenom v rámci výplně stavebních otvorů, ale také přímo uvnitř použité okenní konstrukce.

Druhy hliníkových oken Heroal vyhoví jakýmkoliv nárokům. Stačí si vybrat to nejlepší řešení pro vaši situaci.

Heroal 65 je ideálním systémem pro bytové domy nebo rekonstrukce rodinných domů. Je vyhledáván zejména kvůli optimální tepelné izolaci a vysoké stabilitě. Heroal 72 zvládne i větší zasklení. O ještě lepší hodnoty tepelné izolace se postarají zvláštní zóny a standardně používané trojsklo. Heroal 77 HI patří mezi prémiové systémy pro pasivní a nízkoenergetické domy. Technologie injektáže spojů i inovovaná geometrie přerušeného tepelného mostu se společně starají o dlouhou životnost a úspornost oken.

Při realizaci je možné okna dovybavit ještě mikroventilací, skrytým kováním, laminací nebo podle potřeby volit mezi dvojsklem a trojsklem. Vaše spokojenost je tedy zaručena.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *