Ideální výbava do podzimního počasí? Reflexní vesty!

mohamed_hassan / Pixabay

S příchodem plískanic a ranních mlh přichází otázka bezpečnosti na cestách opět na přetřes. Dobře vidět totiž také zároveň neznamená být dobře viděn. A u dětí platí toto rčení dvojnásob. Dodržení základního pravidla bezpečnosti provozu proto dokáže předejít mnoha nebezpečným situacím.

Řeč je samozřejmě o reflexních prvcích. A obyčejný „nahazovací pásek“ přes kabelku či rukáv u bundy rozhodně nestačí. Zeptejte se sami sebe, jestli je taková „ochrana“ skutečně vidět ze všech směrů, z nichž by se mohlo přiblížit potenciálně nebezpečné vozidlo…

Dvě stě metrů… nebo nic

V případě nepříznivé shody okolností mohou být pro řidiče zcela neviditelní nejenom chodci oblečení do tmavých kusů oděvu, ale i jejich kolegové ve veselých barvách. Chybí-li jakékoliv reflexní prvky, může řidič zaregistrovat osobu jdoucí po vozovce až ve vzdálenosti pouhých 50-70 metrů. Z pohledu pěšího uživatele komunikace se to zdá jako dostatečná vzdálenost, pro řidiče jde však jen o mžik, kdy si sotva stihne uvědomit, že něco spatřil.

Oproti tomu nasazená kvalitní reflexní vesta o vás dá vědět až do vzdálenosti 200 metrů, a to i za šera, uvnitř mlhy nebo ve sněhové vánici. Zvláště u dětí jde o velmi účinný ochranný prvek, který všechny řidiče tzv. varuje na dálku a pomáhá jim tak lépe reagovat na mnohdy nepředvídatelné chování nejmenších účastníků silničního provozu.

Sázka na kvalitu se vyplatí – zejména v případě dětí

Nejmladší členové rodiny bohužel často nevidí potřebný vztah mezi bezpečností a přizpůsobením oděvu tak pozitivně jako my. Nechtějí se odlišovat od spolužáků a strohé reflexní prvky se jim často nezamlouvají. A právě proto přišel tradiční výrobce reflexních vest pro děti i dospělé Altima LZ s.r.o. s nápaditou dětskou kolekcí, která krom nezbytné bezpečnosti přináší také spoustu hravosti  a kreativity.

Nechtě děti, aby si samy vybraly, jaká pohádková postavička jim bude dělat společnost na cestách. Vyberou si malí i velcí školáci. A vy jako rodiče pak budete mít jistotu, že všechny nabízené reflexní prvky splňují ty nejpřísnější standardy bezpečnosti – od ideální šíře bezpečnostních reflexních pruhů až po vysokou odolnost materiálu a snadnou manipulaci.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..