Jak perfektně sladit interiér díky použití bytových textilií

living room, sofa, couch

Pokud vsadíte na promyšlený nákup pečlivě barevně vyvážených bytových textilií, pak si domů nepřinesete pouze zajímavou dekoraci. Naopak – výběr vhodných barev toho umí mnohem více.

Například správně vybavená pracovna vám může pomoci třeba i k lepší náladě nebo výkonům. A to jednoduše proto, že váš mozek správně naladí. A jak tedy bytový textil podle barvy vybírat?

Barevné zařízení místností

Náš mozek ve velké míře ovlivňuje to, na co se díváme. Potřebujete se v ložnici uklidnit, než ulehnete ke spánku? Pak jednoduše vsaďte u svého povlečení na jemné odstíny modré, růžové, béžové, pastelově fialové, šedé či zelené. V místnosti by měly převládat, ovšem doplnit je mohou i jiné barvy.

Například bílé záclony (a nezáleží na tom, zda jde o metráž nebo už dekorované hotové záclony jsou sázkou na jistotu. Ale klidně mohou být i pistáciové nebo třeba v meruňkovém odstínu.

Červená vám dodá kreativitu

Potřebujete spíše vybrat optimální závěsy do pracovny? Pak vsaďte na syté tóny červené, oranžové nebo zelené. Ty všechny vám mohou dodat inspiraci a podpořit vás v lepších výkonech. A nezapomeňte ani na vzory. Obklopte se motivy, které opravdu milujete – i to je pro celkovou pohodu mysli důležité.

Navíc právě skrze různé vzory můžete jednotlivé části vybavení bytu sladit mezi sebou. Pokud si například vyberete záclony s květinovými motivy, může se tentýž vzor objevit třeba i na polštářích nebo na koberečku před počítačem.

A jaké barvy vybrat  pro lepší atmosféru v obývacím pokoji? Tady se bude hodit vše, co vám na první pohled nebude připadat příliš křiklavé A všeobecně platí, že čím sytější a výraznější barvu zvolíte, tím méně prostoru by měla zabírat. Námořnicky modrý závěs by tak měl být spíše dekorativní, než k určený k zatažení přes celé okno. A plánujete-li například novou výmalbu, vymalujte sytou barvou třeba jenom jednu stěnu nebo její část. I barvy stěn však nezapomeňte ladit s textilem. Díky širokému výběru v e-shopu Dante.cz se vám to určitě podaří.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *