Koupě nemovitosti – které aspekty zpravidla řešíme až příliš pozdě?

mynemesis2011 / Pixabay

„Kdo je připraven, není překvapen,“ říká známé přísloví. A při koupi nemovitosti by rozhodně mělo platit dvojnásob. Jde totiž o důležitý životní krok, jenž však ne vždy umíme chytit za ten správný konec. Řešíme bezvýznamné maličkosti, místo abychom se věnovali skutečně důležitým věcem.

Koupě bytu či domu totiž začíná už na místě, kde si nemovitosti vybíráte, a definitivně končí teprve vyřízením veškerých formalit, které od vás požaduje stát. Pojďme si jednotlivé sporné body projít pěkně postupně.

Kde na své nové bydlení vezmu?

Ano, obvykle máme o svých možnostech přibližnou představu, ta se však může rozpadnout jako domeček z karet ve chvíli, kdy se snažíme vyhlédnutou nemovitost do svého vlastnictví skutečně získat. Dobrým prvním krokem je tak hypotéka kalkulačka. Zapomeňte na no-name programy na internetu, chtějte ty s garancí kvality a správnosti výsledků.

Jednu takovou najdete i na novém realitním portálu CINCINK. Nepatří žádné realitní kanceláři a jeho garantem je Komerční banka. Můžete zdarma využít zkušeností a know-how jejích dlouholetých kmenových i externích zaměstnanců, a v případě potřeby si i připlatit za služby, jež byste vlastní silami zvládli jen těžko.

Hledejte na tom správném místě

Na web CINCINK mohou zdarma vkládat inzeráty jak soukromí majitelé nemovitostí, tak i realitní kanceláře. Všechny nabídky tedy najdete pěkně na jednom místě. Mnoho z nich navíc pomáhali vytvářet experti v oboru, takže se není třeba „prokousávat“ mnoha stránkami nudných a nicneříkajících popisů. Není problém si rychle vybrat novou nemovitost např. v inzerátech s 3D plánkem, vizualizací nebo rovnou atraktivně natočeným videem. Nebudete tak odkázáni jen na množství mnohdy upravených fotografií.

Sjednat si můžete i odborníky, kteří vám pomohou určit, v jakém stavu nemovitost doopravdy je, zda její cena odpovídá situaci na realitním trhu a spoustu a spoustu dalšího. Nemusíte nikam chodit, všechny kontakty najdete přímo na těchto internetových stránkách v příslušných sekcích.

Jak na správné předání peněz

Myslíte si, že je vše už bezpečně vyřízeno? A víte, kdy správně předat peníze druhé straně? Je to před, nebo po převedení vlastnických práv na vás? Ve skutečnosti je správně druhá odpověď, ovšem málokdy s ní prodávající souhlasí. Řešením celé situace je bankovní úschova, kam jednoduše požadovaný obnos složíte a banka ho příjemci vyplatí ve chvíli, kdy budou veškeré náležitosti vyřízeny.

A co daňové přiznání?

Jakmile vám v ruce zacinkají klíče od nemovitosti, ještě vonící novotou, máte tři následující kalendářní měsíce na to, abyste vyřešili veškeré právní náležitosti – zejména pak daň z koupě nemovitosti. Tu totiž vždy hradí kupující. Pokud si s ní nevíte rady, můžete si také nechat poradit od expertů na CINCINK. Budete tak mít jistotu, že všechno proběhne přesně tak, jak má.

Koupě nemovitosti – které aspekty zpravidla řešíme až příliš pozdě?

Koupě nemovitosti – které aspekty zpravidla řešíme až příliš pozdě?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.