Nezabavitelné minimum a kalkulačka exekuce na plat

WDnetStudio / Pixabay

Pokud jste se snad dostali do situace, že vám hrozí exekuce na plat, pak by vás mohlo zajímat, kolik peněz vám vlastně zůstane. Výpočet exekuce ze mzdy je poměrně jednoduchý, ale je v něm několik různých proměnných, na kterých pak závisí to, jaká bude vaše nezabavitelná částka.

Kalkulačka exekuce na plat

Nejprve záleží na tom, jaké je vaše nezabavitelné minimum. To je sice paušálně stanoveno pro všechny stejně, ale záleží i na tom, jestli je možné započítat i částku za děti nebo za manželku.

Dále také se také při výpočtu zohledňuje to, jestli se jedná o přednostní nebo nepřednostní pohledávky a především pak to jaký máte čistý plat. Pokud vás zajímá, kolik by právě vám zůstalo v případě exekuce, pak si můžete spočítat výši exekuce pomocí kalkulačka exekuce na plat.

Co dělat v případě exekuce na účet?

Pokud se dostanete do situace, že je vám nařízena exekuce účtu i exekuce na plat, pak vaše situace určitě není nijak jednoduchá. Zákon sice poměrně přesně určuje, jaké nezabavitelné minimum vám musí zůstat, ale už příliš neřeší, jestli tyto peníze opravdu dostanete. Pokud si necháváte mzdu posílat na účet, na který pak exekutor nařídí zablokování, nemáte téměř žádnou šanci se ke svým penězům dostat. Jediné co zákon umožňuje, je to, že si z účtu, na který je nařízena exekuce, můžete vybrat částku 6252 Kč (dvojnásobek životního minima). Ale tuto částku si můžete vybrat jen jednou

You may also like...